5 powodów aby zakupić rolety plisowane do twojego pokoju

Tytułem wstępu zrobię szybki skrót treści artykułu. Dowiesz się Drogi Czytelniku czy rolety to dobry dla Ciebie wybór. Omówię 5 głównych powodów, aby przy odnawianiu salonu, sypialni czy kuchni, wybrać rolety plisowane zamiast tradycyjnych firanek i zasłon. Jako, że mamy już 2 dekadę XXI wieku, czas najwyższy, aby w roku 2019 zapomnieć o karniszach, żabkach i podobnych wynalazkach, rodem z zamierzchłych stuleci. Przesada? Może na pierwszy rzut oka tak się wydawać, ale przeczytaj proszę ten materiał do końca. Za tym co piszę stoi 20 lat mojego doświadczenia w montażu u Klientów różnego rodzaju żaluzji i rolet. Tysiące realizacji. Decyzja oczywiście należy do Ciebie, ale zanim ją podejmiesz – zbierz wszystkie argumenty. Oto argumenty praktyka.


5 Powodów aby wybrać rolety plisowane

Pozwól, że najpierw je podam w formie punktów – czyli zwięźle i czytelnie. Potem każdy z nich bardziej szczegółowo opiszę.

Oto powody:

 1. firany i zasłony są passe (bieżące trendy wystroju wnętrz)
 2. rolety są trwałe i łatwe w utrzymaniu
 3. rolety plisowane dają bardzo szeroki wybór typów, materiałów, kolorów i wzorów
  • bonus: można je instalować w oknach, mających nietypowe kształty (koła, trójkąta lub wycinka koła)
 4. pozwalają błyskawicznie nadać nowoczesny wygląd twojemu salonowi czy kuchni
 5. są łatwe w montażu i nie zrujnują Twojej kieszeni

Skoro już znasz powody – czy warto tracić czas na szczegóły? Moim zdaniem tak. Przeczytaj artykuł do końca. Dopiero wtedy będziesz mógł/a z czystym sumieniem powiedzieć, że znasz wszystkie argumenty przemawiające za wyborem rolet plisowanych. Powody przeciw nie muszę przedstawiać, ponieważ masz je już w swojej głowie. Weź pod uwagę, mówię to uczciwie, że przedstawiam punkt widzenia sprzedawcy – czyli widzę same zalety. Ale dowiesz się ilu moich Klientów wybiera takie własnie rozwiązanie i dlaczego. Do dzieła.

1. Firany i zasłony są już niemodne czyli passe

Ja wiem, że zmiana dla zmiany albo dla mody jest po prostu bez sensu. Ale skoro zastanawiasz się co zrobić, aby poprawić sobie wystrój i jednocześnie nastrój –  czyli jak stosunkowo niewielkim kosztem sprawić, aby Twój salon wyglądał nowocześnie – powiem wprost – nie znam lepszego i prostszego sposobu, który tak szybko i diametralnie zmieni Twój pokój lub salon. Naprawdę. Zobacz firanki na poniższych zdjęciach. Jeżeli Cię zachwycają – nie czytaj dalej. Jeżeli już Ci się choćby trochę znudziły – doczytaj artykuł i „dooglądaj” do końca.

firanki w wiejskiej chatce 2

Sam/a powiedz, czy firanki nie wyglądają trochę staroświecko? Dla mnie kojarzą się już nieco z wiejską chatką. Oczywiście nic nie ujmuję wiejskiej chatce, ponieważ ma swój fantastyczny klimat i wygląda gustownie, jeśli ktoś lubi styl rustykalny. Niemniej dzisiaj większość mieszkań nie ma takiej stylistyki. Natomiast firanki w nowoczesnym wnętrzu zdecydowanie wychodzą z użycia. Taki jest trend drugiej dekady XXI wieku i mówimy po prostu o realiach.

2. Rolety są trwałe w użytkowaniu

Firany lub zasłony także są trwałe. A może nawet za bardzo? Ile lat używasz te firanki, które masz na oknach? Obawiam się że już trochę za długo 😉 Oczywiście rolety także są w wersji ekonomicznej, prestiżowej i do zadań specjalnych. To wpływa na koszt i trwałość. Ale jeżeli pomieszczenie nie ma wilgoci (wtedy na szybach skrapla się woda i brudzi tkaninę od strony szyby) potrafi wystarczyć na wiele lat. Najczęściej, aby je utrzymać w czystości wystarczy delikatne odkurzenie rolety. Można je także delikatnie, ręcznie prać co daje im drugie i kolejne życie.

3. Rolety plisowane dają bardzo szeroki wybór

Na pewno tutaj się nie zawiedziesz na projektantach i producentach. Zapewniam. To jest istne szaleństwo. Wybierasz do woli, a decyzja na szczęście nie należy do nas. Nawet po wstępnym ogarnięciu tematu naprawdę głowa może rozboleć z nadmiaru wariantów 😉

Gdy wejdziesz do sklepu lub do aplikacji KALKULATOR PLIS sam/a zobaczysz ilość kombinacji. Rodzaje plis, kolory, tkaniny, uchwyty, sposób montażu. Naprawdę dopasujesz roletę do swojego gustu i wnętrza. Kolor na przykład możesz wybrać neutralny czyli biały lub dopasować do koloru ścian ale w bardziej pastelowej, delikatnej kolorystyce. Albo zdecydowanie nadać kolorem charakter oknom i wnętrzu. Rozróżniamy kilka rodzajów plisów okiennych, pod kątem montażu. Oto podział pod względem rodzaju regulacji:

 • rolety z tradycyjną, sznurkową regulacją
 • regulowane za pomocą uchwytów montowanych u dołu okna
 • plisy do okien dachowych, wyposażone w linki boczne utrzymujące je blisko szyb

Są nie tylko funkcjonalne, ale również wygodne w użytkowaniu, rozwiązują problem wyboru osłon w nietypowych miejscach, nie mówiąc o tym, że same w sobie są piękną dekoracją.

Wariantów podejścia do tematu jest więc wiele. Najlepiej skorzystać z naszych zdjęć które mogą Cię dodatkowo zainspirować. Warto poświęcić więcej czasu na optymalny wybór zamiast żałować przez kilka lat, że nie poświęciliśmy jednego dnia więcej na solidny wybór lub poradę telefoniczną.

Kuchnia z roletami plisowanymi
Kuchnia z roletami plisowanymi

4. Pozwalają błyskawicznie odnowić wystrój twojego salonu czy kuchni

Malowanie mieszkania? Wymiana paneli na podłodze? Sposobów na zmiany wystroju jest wiele, ale powodują spore koszty i na jakiś czas mieszkanie zamienia się plac budowy rodem z serialu Czterdziestolatek. Aby tego uniknąć możesz zyskać na wyglądzie pojedynczego pomieszczenia lub całego mieszkania dzięki roletom plisowanym. Ich dizajn oraz kolorystyka naprawdę potrafi odmienić Twoje wnętrza. Zapraszamy do oglądnięcia kilku zdjęć jak to może wyglądać w różnego rodzaju pomieszczeniach.

Te wnętrza na dwóch zdjęciach poniżej, są na przykład mocno klasyczne w wystroju i doborze wyposażenia. Ale czy rolety plisowane nie pasują do nich? Moim zdaniem fantastycznie. Nie ma żadnego dysonansu. To kwestia doboru koloru, wzoru i faktury. A ile zyskuje pomieszczenie bez kotar (jak w teatrze) albo bez firanek? Oceń sam/a.

Zobacz jak kolor rolet wpływa na charakter wnętrza

rolety plisowane w salonie
rolety plisowane w salonie
rolety plisowane w salonie

5. Łatwy montaż bez rujnowania pokoju i kieszeni

Tanie? Kwestia punktu odniesienia albo stanu portfela. Nie mniej zanim podejmiesz decyzję dajemy Ci pełny komfort wyboru. Łatwy w montażu, oznacza tylko tyle, że sprawny i doświadczony monter zrobi to bardzo szybko. Tym bardziej, że możesz wybrać montaż bezinwazyjny, dzięki któremu nie naruszysz ram okiennych wierceniem otworów. Ale taki sposób ma swoją wadę, ponieważ przy otwieraniu okien na oścież, zabierze nam około 2- 3 cm i to sprawi że otwarcie będzie nieco węższe a dodatkowo roleta może odciskać się w ścianie czy tynku.

Montaż inwazyjny nie ma tej wady ponieważ cała roleta mieści się w świetle szyby razem z mechanizmem przesuwu. Otwieramy okna na pełną szerokość, ponieważ roleta z mechanizmem jest w środku okna i nic nie wystaje na zewnątrz.

 

Kieszeń a właściwie portfel oczywiście się nieco uszczupli ale… to go nie zrujnuje. Dajemy Ci dodatkowo unikalną opcję – oglądasz rolety w sklepie online – rodzaje, kolory, faktury, typy a następnie mierzysz swoje okna i liczysz koszty wybranego modelu rolet w naszym KALKULATORZE PLIS. Nic prostszego – samodzielnie zrobisz „kosztorys wystrojowych rewolucji” Twojego mieszkania czy pokoju.

Jak to zrobić po kolei? Oto przepis:

 1. wymierz dokładnie powierzchnię szyby w oknie (nie skrzydła okiennego ale samej szyby wewnątrz ramy)
 2. wybierz w sklepie:
  • rodzaj rolety plisowanej – ekonomiczne, termo, prestige, firankowe, zaciemniające 100%, termo prestige
  • tkanina i kolor – np. dla firankowych: flamenco, shimmy, mambo itp.
  • profil ramy: biały, brązowy, srebrny anoda, – 11 typów
  • Sposób montażu: inwazyjny, bezinwazyjny – opis powyżej
  • Kształt uchwytu: typ O, typ P – prosty wybór 😉
 3. przejdź do aplikacji KALKULATOR PLIS i
  • wprowadź powyższe dane
  • wprowadź dodatkowo wymiary – szerokość i wysokość (samej szyby)
  • wpisz ilość sztuk o tych samych parametrach – kalkulator poda wycenę
  • możesz wybrać kolejny zestaw (konfigurację) i dodać kolejne – kalkulator zsumuje dodatkowo całość zamówienia.

Aplikacja KALKULATOR PLIS sprawia że proces wyboru i kalkulacji kosztów oraz zamówienia przebiega naprawdę komfortowo. Największy problem jaki musisz pokonać to wybór z punktu 2. 😉 Jak tylko zdecydujesz się na konkretny rodzaj, kolor, typ itp – reszta w naszym sklepie i firmie jest banalnie prosta. Łącznie z montażem.

Podsumowanie

Pora na małe resume. Dajemy Ci luksus, albo jak niektórzy uważają przekleństwo wyboru 😉 Bo wybór jest naprawdę duży. Trzeba dopasować kolor, typ, fakturę do swojego gustu i preferencji oraz aktualnego wystroju pomieszczenia. Jeżeli zrobisz dokładne obmiary okien oraz wyliczysz sobie koszt i podejmiesz decyzję – reszta należy już do nas. Zrobimy to dokładnie wg Twojego zamówienia. Jeżeli masz jakiekolwiek pytania czy wątpliwości zapraszamy – zadzwoń wcześniej. Sprawi to, że Twój wybór będzie optymalny i cały proces zmiany wystroju będzie po prostu przyjemnością.

Zobacz różne aranżaje na poniższych slajdach