Odkryj 7 zalet rolet wewnętrznych

Odkryj 7 zalet rolet wewnętrznych

Rolety wewnętrzne to jedne z popularniejszych osłon okiennych ostatnich lat. Prawdopodobnie przyczynia się do tego bogactwo wzorów i kolorów, które pozwala w dowolny sposób dopasować wystrój okna do stylu wnętrza. Nie ulega wątpliwości, że rolety montowane wewnątrz pasują do każdego rodzaju pokoju zarówno do salonu, kuchni jak i pokoju nastolatka. Jest to rozwiązanie praktyczne i funkcjonalne w małym mieszkaniu, lofcie czy w wielkim domu. 

Możliwość podłączenia do systemu inteligentnego domu

Niezaprzeczalnie jest to atut, coraz częściej wykorzystywany nie tylko w nowoczesnych domach. Rozwój technologii sprawia, że chętnie sięgamy po rozwiązania niebanalne, a zarazem praktyczne. Gdy zdecydujemy się na rolety sterowane automatycznie, są one wtedy podłączane do sieci elektrycznej gospodarstwa domowego. Dodatkowo sterowanie może odbywać się przy pomocy pilota, dzięki czemu opuścić lub podnieść roletę możemy siedząc wygodnie w fotelu.  Inne rozwiązanie nieingerujące w domową instalację polega na tym, że może być zasilane odpowiednimi bateriami. 

Dla młodszych lub bardziej wymagających osób dostępne są także odpowiednie aplikacje mobilne sterujące całym domem. Oprócz rolet można do niego podłączyć także oświetlenie, kamery czy telewizję i inne urządzenia elektroniczne.

Wspaniały element dekoracji wnętrza

Spory wybór zarówno wzorów jak i kolorów sprawia, że rolety montowane wewnątrz są doskonałym narzędziem dekoracyjnym. Na przykład urządzając pokój dla dziecka, możemy dopasować wzór do koloru ściany czy mebli. Do salonu będą pasować rolety w stonowanych barwach. Tak naprawdę wszystko zależy od naszych upodobań oraz od efektu, jaki chcemy osiągnąć, montując roletę w oknie. Oprócz barwy możemy także zadecydować o rodzaju struktury materiału, jego grubości czy przejrzystości tkaniny. 

Łatwy i szybki montaż

Kolejnym atutem, który przemawia za roletami wewnętrznymi, jest sposób ich montażu. Warto wiedzieć, że do instalacji nie potrzeba żadnych specjalistycznych narzędzi oraz przeszkolenia. Dodatkowo producent zawsze podaje dokładne instrukcje i z pewnością każdy bez problemu poradzi sobie z zamocowaniem rolety na okno. 

Podczas montażu rolety nie ingerujemy w konstrukcję okna. Jest to rozwiązanie praktyczne na przykład dla osób, które wynajmują mieszkanie. Co ciekawe rolety wewnętrzne mogą być zamontowane także na suficie lub na ścianie. Jaki będzie rezultat? W mniejszym mieszkaniu mogą oddzielić jedną część mieszkania od drugiej, na przykład część sypialną od salonu. Takie rozwiązanie znajdzie także zastosowanie w biurze, jeśli chcemy zaakcentować oddzielne sekcje pomieszczenia. 

Przystępne cenowo

Przyjęło się myślenie, że jeśli coś jest tanie, to znaczy, że jest marnej jakości. W przypadku naszych rolet dokładamy wszelkich starań, aby materiał, z którego są wykonane, był solidny, dbając jednocześnie o korzystne ceny. Oferujemy produkty ekonomiczne, jednak ich wykonanie jest zdecydowanie lepsze niż rolet dostępnych w marketach.  

Możliwość dopasowania do każdego rozmiaru okna

W przypadku rolet dostępnych w większości sklepów budowlanych nie ma możliwości dopasowania rolety na niestandardowe okno. W sprzedaży są tylko określone wymiary rolet. Z kolei rolety z oferty naszej firmy będą pasować na każdy typ okna oraz na każdy wymiar, ponieważ każde zamówienie realizowane jest indywidualnie.  Posiadasz okno trójkątne, na poddaszu lub okrągłe? Z całą pewnością znajdziesz u nas odpowiednią roletę. 

Proste czyszczenie

Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że nikt nie chce spędzać długich godzin na sprzątaniu domu czy mieszkania. I nic w tym dziwnego, ponieważ w dzisiejszym zabieganym świecie posiadamy tak wiele zajęć, że te najmniej lubiane wolimy ograniczyć do minimum. W przypadku czyszczenia rolet duże znaczenie odgrywa materiał, z którego będą wykonane. Większość rolet wewnętrznych można czyścić wilgotną szmatką. Taką metodę działania docenią rodzice małych dzieci, które jak wiemy, lubią malować w różnych nietypowych miejscach. 

Obniżają temperaturę w pomieszczeniu

Główną funkcją rolet jest ochrona przed nadmierną ilością promieni słonecznych wpadających do domu. Opuszczenie rolety pozwala obniżyć temperaturę w pomieszczeniu, dzięki czemu panują w nim komfortowe warunki do pracy lub wypoczynku. W zależności od tego, jaki kolor rolety wybierzemy, ochrona słoneczna może być mocniejsza lub słabsza. Im ciemniejszy odcień, tym większe zaciemnienie. Analogicznie im jaśniejszy kolor typu biały lub beżowy, słońce będzie mocniej przenikać przez materiał i tym samym nie dawać tyle cienia co roleta o ciemnych barwach. 

O zaletach rolet wewnętrznych można by jeszcze wiele pisać. Oprócz wyżej wymienionych walorów osłony zapewniają także spore poczucie prywatności. Ma to zastosowanie w przypadku domów wybudowanych na gęstych osiedlach, gdzie budynki stoją blisko siebie i dobrze widać, co dzieje się u sąsiadów. Oprócz wielu przydatnych funkcji, rolety wewnętrzne dobrze prezentują się wizualnie i pasują do wnętrz w każdym stylu.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.