Rolety w mieszkaniu na poddaszu

Rolety w mieszkaniu na poddaszu

Rolety w mieszkaniu na poddaszu. Nie ulega wątpliwości, że mieszkanie zlokalizowane na poddaszu ma swój niepowtarzalny klimat. Drewniane belki czy skosy dodają uroku i oryginalności. Należy przyznać, że nietypowy widok z okna na błękitne niebo skąpane w promieniach słońca lub miliardy gwiazd nocną porą przyprawiają o szybsze bicie serca. 

Wpadające po mroźnej zimie pierwsze wiosenne promienie słoneczne niezwykle cieszą. Sytuacja jednak się komplikuje, gdy na zewnątrz zaczyna robić się coraz cieplej, a temperatura w mieszkaniu wzrasta. Pewne jest, że jeśli nie zadbamy wcześniej o odpowiednie zabezpieczenie okien, ciężko będzie znaleźć wytchnienie w swoich czterech kątach. Mieszkanie będzie się za bardzo nagrzewać, co sprawi, że będą w nim panować niekomfortowe warunki do nauki czy odpoczynku. 

Istnieje jednak prosty sposób, aby uniknąć takich problemów. O czym mowa? Najlepszym pomysłem na ograniczenie ilości wpadających promieni słonecznych do domu na poddaszu, będzie po prostu zamontowanie rolet okiennych. W czym możemy wybierać? Okazuje się, że możliwości jest naprawdę mnóstwo, ponieważ obecnie dostępnych jest wiele produktów osłaniających okna. Nawet w większych marketach na alejce z wyposażeniem domu można znaleźć kilka rolet do wyboru. Przed zakupem takich rolet warto jednak zastanowić się, z jakiego materiału są one wykonane. Dobrze pamiętać, że większość tych rolet będzie pasować na standardowe okna. W przypadku okien dachowych kształty i wymiary okien nie są uniwersalne, dlatego warto zwrócić uwagę na ofertę firmy specjalizującej się tylko w produkcji rolet. 

Przede wszystkim należy zadbać o to, aby rolety w oknach na poddaszu dobrze przylegały do okna. Jest to niezwykle ważne, ponieważ dzięki temu unikniemy przegrzania pokoju w słoneczne dni. 

Drugą istotną kwestią, o której należy pamiętać, jest to, aby wybrać odpowiedni materiał, z którego wykonana jest roleta. Dlaczego ma to aż takie duże znaczenie? Materiał przepuszczający promienie słoneczne sprawi, że mieszkanie będzie się mocno nagrzewać. Ciemne barwy rolety takie jak brązy czy szarości zapewnią wytchnienie od słońca. Do mieszkania na poddaszu polecane są materiały transparentne, czyli takie, które z jednej stronę pokryte są metaliczną powłoką odbijającą światło, a z drugiej przepuszczające promienie.  

Rolety zewnętrzne

W przypadku mieszkania na poddaszu najlepiej sprawdzą się rolety zewnętrzne. Dlaczego tak mówimy? Taki rodzaj rolet skutecznie zapobiega dostawaniu się promieni słonecznych do pokojów. Oprócz tego chronią one także skutecznie przed wiatrem, deszczem lub wychłodzeniem pomieszczenia w miesiącach zimowych. Co ciekawe, stanowią dodatkową warstwę izolacji, co naturalnie przekłada się na niższe opłaty za ogrzewanie. Nie wspominając jeszcze o dobrych warunkach podczas nauki lub pracy zdalnej. 

Dzięki całkowitemu zaciemnieniu rolety zapewniają wysoki komfort podczas snu. Takie rozwiązanie z pewnością zadowoli osoby pracujące w godzinach nocnych, a śpiące w dzień. Rolety zewnętrze zapewnią spokojny sen dzieciom oraz wszystkim mającym problemy ze snem, lub tych, których rozpraszają światła uliczne. 

Poza tym rolety zewnętrzne skutecznie izolują domowników od hałasu dobiegającego z otoczenia. Inną zaletą tych osłon jest także ochrona antywłamaniowa, co w przypadku pomieszczeń na poddaszu jest niezwykle istotne. Na pewno warto zamontować takie rolety w pokojach dzieci lub w sypialni.

Dodatkowo ważnym atutem rolet montowanych na zewnątrz jest to, że mogą być sterowane automatycznie. Jeśli posiadasz lub planujesz zamontować system inteligentnego domu, to z pewnością ucieszy cię informacja, że rolety można podłączyć do takiej instalacji. Dzięki temu można je otwierać lub zamykać na przykład o określonej porze także w przypadku nieobecności domowników. Jest to wygodne rozwiązanie, gdy okna umieszczone są wysoko i ciężej się do nich dostać. Oprócz tego mogą być sterowane poprzez aplikację w telefonie.

Rolety materiałowe

Drugim popularnym produktem do mieszkań na poddaszu są rolety materiałowe. Jakie są ich zalety? Z pewnością do głównych atutów należy fakt, że rolety mogą całkowicie przylegać do szyby, dzięki czemu ich skuteczność będzie większa. 

Poza tym rolety wykonane z materiału mogą być wykonane do każdego typu i wymiaru okna, także okrągłego czy trójkątnego. Bogactwo wzorów i kolorów sprawia, że w każdym pomieszczeniu można zastosować inną barwę rolety. Na przykład w sypialni ciemniejsze, a w salonie czy kuchni jaśniejsze kolory. 

Rolety dzień – noc

Rolety dzień noc składają się z poziomych i pionowych pasów. W zależności od tego, jak wyregulujemy roletę, może ona bardziej przepuszczać światło lub mniej. Oprócz tego rolety dzień noc można podnosić niestandardowo, czyli nie tylko od dołu, ale także z góry. Pozwala to na dowolne ustawienie rolety w zależności od naszych preferencji. Rolety dzień noc zapewniają dużą dozę prywatności, pozwalając jednocześnie kontrolować to, co dzieje się na zewnątrz. 

Jeśli potrzebujesz fachowej pomocy w doborze osłon okiennych do pomieszczeń zlokalizowanych na poddaszu, to serdecznie zapraszamy do kontaktu z nami.