Folia okienna zabezpiecza wnętrza przed przegrzewaniem w lecie. W zimie z kolei chroni przed wyziębianiem. Stanowi barierę przed promieniowaniem UV. Osłania nas przed wścibskimi spojrzeniami z zewnątrz, zapewniając intymność.

Folia okienna matowa

 • przepuszcza światło dzienne
 • uniemożliwia zaglądanie do wnętrza pomieszczenia
 • podnosi estetykę powierzchni szklanej
 • zastępuje szyby piaskowe.

Skutecznie pełni swoje funkcje w przychodniach stomatologicznych, gabinetach lekarskich, oknach łazienkowych, kabinach prysznicowych oraz na ściankach działowych.

Opis folii okiennych matowych

Produkowana jest w kilku wersjach:

 1. Folia z napyloną warstwą metaliczną
 2. Jako folia barwiona
 3. Selektywna folia z warstwą ceramiczną.

Montaż

 1. Wewnątrz pomieszczenia – działa efektywnie, ponieważ odbija ciepło odbite zanim dotrze do szkła
 2. Na zewnątrz szyby.

Uwaga: każdą folię okienną możesz założyć samodzielnie. Folia ma warstwę kleju który jest aktywowanego wodą. Wystarczy użyć prostych narzędzi dostępnych w każdym domu.

Folie antywłamaniowe

Zapewniają bardzo nowoczesne zabezpieczenie przed kradzieżą, do montażu na oknie. Stanowią jeden z najtańszych sposobów ochronę przed włamaniem.

Można ją stosować w domach prywatnych, czy w biurach czy bankach.

Opis folii antywłamaniowej

Folia antywłamaniowa występuje w różnych klasach wytrzymałości zależnie od grubości ((klasa P1 i P2).

Jest niewidoczna na szybie, choć bardzo skutecznie utrudnia jej rozbicie. Wytrzymuje dość mocne uderzenia. Nawet gdy szyba pęka, nie rozpada się i nadal blokuje napastnikowi wejście do wewnątrz.

Stanowi znakomitą alternatywę dla krat w oknach. Kraty co prawda skuteczniej zabezpieczają przed sforsowaniem okien, ale jednocześnie szpecą budynek i elewację.

Więcej zalet

 • chronią przed zranieniem się odłamkami szkła z rozbitej szyby
 • stanowią transparentne zabezpieczenie w przeciwieństwie do krat

Folie typu lustra weneckie

Stosujemy folie okienne typu lustro weneckie w celu ochrona zarówno przed słońcem jak również aby zapewnić efekt braku widoczności (efekt lustra weneckiego) w ciągu dnia osobom znajdującym się wewnątrz.

Zależnie od stopnia przepuszczania światła folie te dają większy lub mniejszy efekt lustra i większe bądź mniejsze ograniczenie wnikania promieni słonecznych.

Opis folii lustrzanej

Folia okienna typu „lustro weneckie”, swoją nazwę wzięła od klasycznych weneckich luster, które zapewniały widoczność tylko w jednym kierunku. Osoba wewnątrz pomieszczenia obserwuje bez ograniczeń świat za oknem. Natomiast osoba stojąca przed oknem widzi tylko swoje odbicie lustrzane. Jest tak tylko do momentu, gdy zapalimy światło w pomieszczeniu – wnętrze będzie wtedy całkowicie widoczne z zewnątrz.

Opcje dodatkowe

Folia występuje w dwóch wersjach:

 1. folia wewnętrzna – nadaje się do montażu na oknach z pojedynczą szybą lub na oknach wewnątrz budynku (nie narażonych na działanie promieni słonecznych)
 2. folia zewnętrzna – montujemy na oknach dachowych oraz z szybą zespoloną

Zastosowanie folii lustrzanej

 • w oknach biurowych oraz w
 • mieszkaniach prywatnych

Folia jest dość odporna na zarysowania i łatwa do utrzymania w czystości.

  Zamów bezpłatny pomiar. Zadzwoń 730 721 721 lub