Rolety plisowane – TOP TOPów 2019

Drodzy Dekoratorzy – skoro trafiliście na tę właśnie stronę, to znaczy, że wiecie co jest obecnie na Topie Listy Przebojów wystroju wnętrz. Przedstawiamy najpopularniejszy HIT sezonu 2019/20 – rolety plisowane w Krakowie! Właściwie mają same zalety. Oto one:

 • Można je zamontować na wszystkich typach i kształtach okien. Dachowe? Proszę bardzo. Plafonowe, łuki, trójkąty? Oczywiście. Oglądnij naszą galerię poniżej.
 • Ustawienie wg potrzeb. Na środku okna? To proste. Na górze? Na dole? Ustawisz żaluzję na dowolnej wysokości, ponieważ nasze rolety plisowane mają świetny i niezawodny mechanizm samohamujący. Pozwala ustawić tak, aby zasłonić dowolny fragment okna.
 • System hamujący uniemożliwia zsuwanie – tak jak ustawisz, tak zostanie, a zmiana jest bardzo łatwa – zobacz jak wygląda uchwyt  na zdjęciu poniżej.
 • Wybór tkanin? Ogromny. Dobierzesz kolor i wzór do każdego wnętrza. Ponieważ dostępny jest ogromny katalog wzorów i kolorów, nasze plisy pasują do pokoju dziennego, do kuchni, sypialni. Dzięki nim zmodernizujesz także swoje biuro. W nowoczesnych wnętrzach typu high-tech, w klasycznych rodem z komnat królowej Wiktorii – rolety plisowane wszędzie się sprawdzą. Decyduje tylko Twój gust i Twój pomysł, dlatego wybierz w galerii poniżej rozwiązanie dla siebie.
 • Martwi Cię ostre słońce w lecie? Z naszymi plisami to nie problem. Wybierz tkaniny pokryte powłoką perłową (od strony szyby). Powłoka perłowa odbija promienie słoneczne i chroni Twój pokój przed przegrzaniem.

Zobacz na zdjęciu powyżej, jak pięknie wyglądają nasze rolety w oknach dachowych, można je dopasować do bardzo nietypowych otworów okiennych i drzwiowych. 

System montażu rolet plisowanych BEZINWAZYJNY

Z prawej strony na zdjęciu, przedstawiamy Państwu system montażu bezinwazyjny, który pozwala na szybkie zamontowanie plisy bez przymusu ingerencji w konstrukcje okna. Zalety systemu bezinwazyjnego:

 • szybkość i łatwość montażu
 • brak konieczności nawiercania otworów montażowych
 • plisa przylega bezpośrednio do linii szyby

Zaczepy montażowe i uchwyt dolny – przykładowe zdjęcia poglądowe

System montażu rolet plisowanych INWAZYJNY

Wymaga on przygotowania otworów montażowych do listw przyszybowych, które posłużą do trwałego przymocowania plisy na Twoim oknie. Montaż inwazyjny, przedstawiamy Państwu na zdjęciu po prawej stronie oraz elementy montażowe na zdjęciach poniżej. Zalety systemu

Uchwyty i profile rolet plisowanych

Poniżej przedstawiamy Państwu galerie z ofertą kolorystyczną uchwytów i profili. Uchwyty dostępne są w dwóch kształtach do wyboru.

Uchwyty TYP O

Uchwyty TYP P

Profil Standard

Tkaniny

Zachęcamy do zaprojektowania plisy za pomocą KALKULATORA PLIS. Znajdziesz tam dziesiątki tkanin do wyboru.

Dla Państwa wygody tkaniny zostały pogrupowane na:

 • EKONOMICZNE– solidnie wykonany materiał zaimpregnowany antystatycznie- najniższe ceny
 • TERMO– materiał z powłoką odbijającą promienie słoneczne w upalne dni
 • PRESTIGE– wyszukane wysokogatunkowe tkaniny i wzory
 • FIRANKOWE– materiał firankowy delikatnie przyciemniający
 • ZACIEMNIAJĄCE 100%– plisy z powłoką nieprzepuszczającą światła
 • TERMO PRESTIGE– najwyższej jakości materiał z powłoką odbijającą promienie słoneczne na upalne dni w wyszukanych wzorach

Jak dokonać pomiaru plisy okiennej?

Instrukcja pomiaru rolety plisowanej w montażu INWAZYJNYM – dwa kroki

 

 • Należy zmierzyć szerokość szyby do listew przyszybowych i odjąć 2-4 mm od najmniejszego wymiaru.
 • Należy zmierzyć wysokość szyby do listew przyszybowych.

Instrukcja pomiaru plisy okiennej w montażu BEZINWAZYJNYM – dwa kroki

 

 • Należy zmierzyć szerokość szyby z listwami przyszybowymi.
 • Należy zmierzyć wysokość całego skrzydła okiennego.

Jak wyregulować roletę plisowaną?

Uchwyt

Ponieważ nasi Klienci najchętniej wybierają uchwyty są one przez nas regularnie montowane. Zlokalizowany jest on na środku profilu, dlatego pozwala delikatnie, bez dotykania tkaniny ustawić wysokość plisy. Zarówno na górze jak i na dole co możesz zobaczyć w galerii poniżej.

Sznurek

Niektóre modele rolet pozwalają na regulację za pomocą sznurka. Ale nie obawiajcie się. Choć sznurek brzmi słabo – nie ma powodu do obaw – te modele są także zaopatrzone w mechanizm samoblokujący.

Mechanizm elektryczny

To jest rozwiązanie dla Klientów, którzy lubią wszystkim sterować za pomocą pilota lub przycisków, dlatego, dajemy Wam sposób a la XXI wiek, czyli rolety typu plisy, zaopatrzone w mechanizm elektryczny. Klient nasz Pan, a Ty wybierasz najwygodniejszy dla siebie sposób. My dostarczymy zamówienie i zamontujemy.

Miejsce zamontowania

Możemy żaluzję zamontować na Twoje życzenie między listwami przyszybowymi (przy samej szybie). Dlaczego w ten sposób? Dzięki temu możesz szeroko otworzyć okna bez najmniejszych ograniczeń, co oznacza, że roleta Cię nie stresuje (uszkodzenie tynku) i swobodnie przewietrzysz pomieszczenie.

Wariant specjalnie dla Ciebie

Oferujemy także specjalnie dla Ciebie bardzo ciekawe rozwiązanie:

 • na przykład rolety plisowane dzień-noc, czyli dwie różne tkaniny w jednym systemie. Jedna z nich na przykład jest transparentna a druga gumowana. Całkowicie zaciemnia. Ponadto można ją bardzo łatwo czyścić – po prostu poprzez płukanie tkaniny.
uchwyt rolety plisowane
Rolety plisowane mocowanie
roleta plisowana roletypolska.pl

Zapraszamy do obejrzenia galerii poniżej. Zobaczysz jak prezentują się nasze rolety plisowane w różnych wnętrzach. A może zainspirujesz się jakimś rozwiązaniem do zmiany w Twoim domu lub mieszkaniu? Tak czy inaczej zapraszam do galerii.

  Zamów bezpłatny pomiar. Zadzwoń 730 721 721 lub