Żaluzje plisowane – TOP TOPów 2019

Drodzy Dekoratorzy – skoro trafiliście na tę właśnie stronę, to znaczy, że wiecie co jest obecnie na Topie Listy Przebojów wystroju wnętrz. Przedstawiamy najpopularniejszy HIT sezonu 2018/19 – rolety plisowane! Właściwie mają same zalety. Oto one:

 • Można je zamontować na wszystkich typach i kształtach okien. Dachowe? Proszę bardzo. Plafonowe, łuki, trójkąty? Oczywiście. Oglądnij naszą galerię poniżej.
 • Ustawienie wg potrzeb. Na środku okna? To proste. Na górze? Na dole? Ustawisz żaluzję na dowolnej wysokości, ponieważ nasze rolety plisowane mają świetny i niezawodny mechanizm samohamujący. Pozwala ustawić tak, aby zasłonić dowolny fragment okna.
 • System hamujący uniemożliwia zsuwanie – tak jak ustawisz, tak zostanie, a zmiana jest bardzo łatwa – zobacz jak wygląda uchwyt  na zdjęciu poniżej.
 • Wybór tkanin? Ogromny. Dobierzesz kolor i wzór do każdego wnętrza. Ponieważ dostępny jest ogromny katalog wzorów i kolorów, nasze plisy pasują do pokoju dziennego, do kuchni, sypialni. Dzięki nim zmodernizujesz także swoje biuro. W nowoczesnych wnętrzach typu high-tech, w klasycznych rodem z komnat królowej Wiktorii – rolety plisowane wszędzie się sprawdzą. Decyduje tylko Twój gust i Twój pomysł, dlatego wybierz w galerii poniżej rozwiązanie dla siebie.
 • Martwi Cię ostre słońce w lecie? Z naszymi plisami to nie problem. Wybierz tkaniny pokryte powłoką perłową (od strony szyby). Powłoka perłowa odbija promienie słoneczne i chroni Twój pokój przed przegrzaniem.

Dlaczego plisy cieszą się takim zainteresowaniem? Z pewnością wspomniane powyżej zalety kupują wielu, ale to nie wszystko. Plisy są jednym z najbardziej minimalistycznych rozwiązań w przypadku osłon okiennych. Sprawdzą się w każdym możliwym pomieszczeniu, niezależnie od stopnia wilgoci, czy nawet wielkości okien. Poza tym nie zwracają na siebie uwagi, więc mogą zupełnie ustąpić miejsca reszcie wystroju. Jest to szczególne rozwiązanie w przypadku nowoczesnych wnętrz.
Długo były nazywane innowacją z powodu harmonijki, w jaką się składają przy zamykaniu. Dodatkowo przy zupełnym odsłonięciu okna zabierają niewiele miejsca. Taka elastyczność produktu sprawiła, że tak jak wspomnieliśmy, długo pozostawała hitem sezonu. Nie inaczej jest dziś, plisy dalej są wyraźnie zauważalne na rynku osłon okiennych.

Rolety plisowane umożliwiają także swobodę w montażu. Decydując się na nie, możemy zarówno zamontować je w sposób bezinwazyjny, jak i inwazyjny.

Zobacz na zdjęciu powyżej, jak pięknie wyglądają nasze rolety w oknach dachowych, można je dopasować do bardzo nietypowych otworów okiennych i drzwiowych. 

System montażu BEZINWAZYJNY

Z prawej strony na zdjęciu, przedstawiamy Państwu system montażu bezinwazyjny, który pozwala na szybkie zamontowanie plisy bez przymusu ingerencji w konstrukcje okna. Zalety systemu bezinwazyjnego:

 • szybkość i łatwość montażu
 • brak konieczności nawiercania otworów montażowych
 • plisa przylega bezpośrednio do linii szyby

Kiedy taki system sprawdzi się najbardziej? Rolety plisowane, które znajdą Państwo w naszej ofercie, to nie są produkty, które starczą zaledwie na kilka miesięcy. Oferujemy różnego rodzaju materiały i ich funkcje, ale jeśli lubimy częste zmiany, warto rozważyć ten rodzaj montażu. Chociaż jesteśmy przekonani, że po zamontowaniu wysokiej jakości produktów, które oferujemy, ciężko będzie wyobrazić sobie jakiekolwiek zmiany.

Jeśli planujemy wymianę okien na nowsze? Zastosowanie tego rodzaju montażu w tym okresie przejściowym pozwoli nam już teraz cieszyć się zaletami z zastosowania rolet plisowanych, bez konieczności czekania na nowe okna. Po takiej wymianie, o ile okna będą miały te same wymiary, możemy wrócić do naszych osłon okiennych. Kalkulator plis, który proponujemy, pozwoli nam przeanalizować tę opcję, w oczekiwaniu na zmiany.

Wynajmujemy mieszkanie? To żaden problem. Wybór rolet plisowanych może być najlepszym rozwiązaniem, szczególnie przy montażu bezinwazyjnym. Dzięki nim możemy cieszyć się regulacją wpadających do mieszkania promieni słonecznych, bez konieczności uzgadniania montażu rolet z właścicielem mieszkania. Przy wyprowadzce zabieramy je ze sobą i po problemie.

Zaczepy montażowe i uchwyt dolny – przykładowe zdjęcia poglądowe

System montażu INWAZYJNY

Wymaga on przygotowania otworów montażowych do listw przyszybowych, które posłużą do trwałego przymocowania plisy na Twoim oknie. Montaż inwazyjny, przedstawiamy Państwu na zdjęciu po prawej stronie oraz elementy montażowe na zdjęciach poniżej. Zalety systemu:

 • Raz a dobrze, montujesz wysokiej jakości plisy w swoim mieszkaniu i cieszysz się nimi na długo
 • Plisa przylega bezpośrednio do szyby
 • Sprytnie „ukryty” osprzęt plis, który daje poczucie spójności

Uchwyty i profile

Uchwyty, które stosujemy w przypadku rolet plisowanych, są ich dodatkową zaletą. Dlaczego? Zarówno profile, jak i uchwyty możemy dobrać do kolorów stolarki okiennej. Dzięki temu zastosowanie tych osłon okiennych może tworzyć wraz z oknami jedną, spójną całość.
Dodatkowo uchwyty pozwalają na swobodną regulację rolet, bez potrzeby dotykania materiału. Większość z dostępnych tkanin, jakie w ofercie posiadamy, są wysoce odporne na zabrudzenia. Ale perspektywa braku konieczności ich dotykania, a co za tym idzie również ich częstego mycia, jest dodatkową zaletą.
Uchwyty zdecydowanie są najczęściej wybieranym sposobem regulacji przez naszych klientów.

Poniżej przedstawiamy Państwu galerie z ofertą kolorystyczną uchwytów i profili. Uchwyty dostępne są w dwóch kształtach do wyboru.

Uchwyty TYP O

Uchwyty TYP P

Profil Standard

Tkaniny

Zachęcamy do zaprojektowania plisy za pomocą KALKULATORA PLIS. Znajdziesz tam dziesiątki tkanin do wyboru.

Dla Państwa wygody tkaniny zostały pogrupowane na:

 • EKONOMICZNE– solidnie wykonany materiał zaimpregnowany antystatycznie- najniższe ceny
 • TERMO– materiał z powłoką odbijającą promienie słoneczne w upalne dni
 • PRESTIGE– wyszukane wysokogatunkowe tkaniny i wzory
 • FIRANKOWE– materiał firankowy delikatnie przyciemniający
 • ZACIEMNIAJĄCE 100%– plisy z powłoką nieprzepuszczającą światła
 • TERMO PRESTIGE– najwyższej jakości materiał z powłoką odbijającą promienie słoneczne na upalne dni w wyszukanych wzorach

 

Krótko o naszych tkaninach. Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości materiałów większość z nich możemy myć w temperaturze do 30 stopni. Przy wyborze konkretnych tkanin w naszym kalkulatorze wyświetli nam się informacja, które z nich mają taką możliwość. Daje ona dużą wygodę, ponieważ po zdjęciu osłon z okna, możemy ze swobodą je wymyć pod prysznicem. Nie martwiąc się przy tym o ich uszkodzenie.
Poza tym oferujemy różnego rodzaju kolory, możemy wręcz w nich przebierać. Tak szeroki wybór daje możliwość dopasowania rolet plisowanych do naszych oczekiwań i wystroju, na jaki się zdecydowaliśmy w naszym mieszkaniu. Dodatkowo niektóre z nich, jak wypunktowaliśmy, umożliwiają całkowite zaciemnienie, oferując jednocześnie piękny wygląd.
Dlaczego plisy zaciemniające są najbardziej skuteczną formą zupełnej blokady promieni słonecznych? Umieszczenie jej zaraz przy szybie powoduje, że nie pozostawiamy szczelin, przez które takie światło mogłoby wpadać. Takie rozwiązanie bardzo cenią osoby, które mają problemy ze snem lub takie, które pracują na nocne zmiany, a w ciągu dnia chciałyby się komfortowo wyspać. Brzmi niewiarygodnie? A jednak. Zastosowanie specjalnego materiału, który odbija światło, daje taką gwarancję.

Jak dokonać pomiaru plisy?

Instrukcja pomiaru plisy okiennej w montażu INWAZYJNYM – dwa kroki

 

 • Należy zmierzyć szerokość szyby do listew przyszybowych i odjąć 2-4 mm od najmniejszego wymiaru.
 • Należy zmierzyć wysokość szyby do listew przyszybowych.

Instrukcja pomiaru plisy okiennej w montażu BEZINWAZYJNYM – dwa kroki

 

 • Należy zmierzyć szerokość szyby z listwami przyszybowymi.
 • Należy zmierzyć wysokość całego skrzydła okiennego.

Jak wyregulować roletę plisowaną?

Rolety plisowane cenione są przede wszystkim za łatwość ich użytkowania i regulacji. Oto kilka sposobów na regulację, jaką możemy Państwu zaoferować.

Uchwyt

Ponieważ nasi Klienci najchętniej wybierają uchwyty są one przez nas regularnie montowane. Zlokalizowany jest on na środku profilu, dlatego pozwala delikatnie, bez dotykania tkaniny ustawić wysokość plisy. Zarówno na górze jak i na dole co możesz zobaczyć w galerii poniżej. Uchwyty dodatkowo można dopasować kolorystycznie zarówno do profilu rolet plisowanych, jak i całej stolarki okiennej.

Sznurek

Niektóre modele rolet pozwalają na regulację za pomocą sznurka. Ale nie obawiajcie się. Choć sznurek brzmi słabo – nie ma powodu do obaw – te modele są także zaopatrzone w mechanizm samoblokujący. Takiego rozwiązania nie możemy uznać za najgorsze. Nadal przecież możemy cieszyć się wszelkimi zaletami, jakie wynikają z zastosowania w swoim mieszkaniu plis.

 

Mechanizm elektryczny

To jest rozwiązanie dla Klientów, którzy lubią wszystkim sterować za pomocą pilota lub przycisków, dlatego, dajemy Wam sposób a la XXI wiek, czyli rolety typu plisy, zaopatrzone w mechanizm elektryczny. Klient nasz Pan, a Ty wybierasz najwygodniejszy dla siebie sposób. My dostarczymy zamówienie i zamontujemy. Jako producent, a nie jedynie dystrybutor, mamy tę przewagę, że możemy dopasować się do oczekiwań klientów. Dzięki temu zapewniamy najwyższej jakości obsługę naszych klientów.

 

Miejsce zamontowania

Możemy żaluzję zamontować na Twoje życzenie między listwami przyszybowymi (przy samej szybie). Dlaczego w ten sposób? Dzięki temu możesz szeroko otworzyć okna bez najmniejszych ograniczeń, co oznacza, że roleta Cię nie stresuje (uszkodzenie tynku) i swobodnie przewietrzysz pomieszczenie. Dzięki wykorzystaniu kalkulatora plis mogą Państwo samodzielnie sprawdzić, które rozmiary plis będą pasowały. Oczywiście nie jest to jedyne dostępne rozwiązanie. Możemy dokonać bezpłatneego pomiaru w okolicach Krakowa i podpowiedzieć, które z dostępnych rozwiązań będą najskuteczniejsze, w oparciu o Państwa potrzeby. Taką możliwość znajdujemy w zakładce kontakt lub dzięki okienku, w którym można pozostawić swój numer.

 

Wariant specjalnie dla Ciebie

Oferujemy także specjalnie dla Ciebie bardzo ciekawe rozwiązanie:

 • na przykład plisy dzień-noc, czyli dwie różne tkaniny w jednym systemie. Jedna z nich na przykład jest transparentna a druga gumowana. Całkowicie zaciemnia. Ponadto można ją bardzo łatwo czyścić – po prostu poprzez płukanie tkaniny.
uchwyt rolety plisowane
Rolety plisowane mocowanie
roleta plisowana roletypolska.pl

Tagi : #Kraków #plisy #rolety plisy #rolety plisowane #plisy okienne #plisy cena Kraków #plisy na wymiar #plisy cennik Kraków #plisy Kraków #plisy na wymiar Kraków #plisy okienne Kraków #plisy okienne w Krakowie #rolety plisowane Kraków #rolety plisowane Kraków #rolety plisowane w Krakowie #rolety plisowane w Krakowie #rolety plisy Kraków

Zapraszamy do obejrzenia galerii poniżej. Zobaczysz jak prezentują się nasze rolety plisowane w różnych wnętrzach. A może zainspirujesz się jakimś rozwiązaniem do zmiany w Twoim domu lub mieszkaniu? Tak czy inaczej zapraszam do galerii.

  Zamów bezpłatny pomiar. Zadzwoń 730 721 721 lub