Każdy z nas ma w pamięci dźwięk komara, który w ciemności szuka miejsca do lądowania. Te złośliwe stwory potrafią zepsuć najpiękniejsze, wakacyjne wieczory, spotkania przy grillu lub wycieczki. Choć moskitiery kojarzą się nam przede wszystkim z przygodami Stasia i Nel w Afryce, robią karierę także w Polsce.  Poznaj rozwiązania konstrukcyjne, które mogą Cię ochronić tego lata przed plagą natrętnych insektów. My możemy Państwu zaproponować najlepsze moskitiery w Krakowie, których nie powstydziłby się żaden dom w Afryce.

Czym są moskitiery?

Popularnie rozumiana moskitiera to zasłona zbudowana z gęstej siatki, ze specjalnymi „oczkami”. Można ją zakładać nad łóżkiem, co spotyka się najczęściej na filmach kręconych w ciepłych krajach. W Polsce takich moskitier używa się, głównie montując je na okna lub drzwi balkonowe. Swoją strukturą moskitiery uniemożliwiają przedostatnie się do pomieszczenia owadów i insektów, zapewniając latem wysoki poziom komfortu.

Niestety moskitiery, które dostaniemy w marketach, nie są najwyższej jakości, przez co wiele osób zniechęciło się do ich użytkowania.

Jako producent oferujemy różnego rodzaju moskitiery, które nie tylko mogą zostać zamontowane i dopasowane do większości okien, ale także są wysokiej jakości. Wzmocnienie płytą poliwęglanową gwarantuje ich długą żywotność i odporność nawet na bardziej inwazyjne otwieranie.

Rozumiemy, jak ważne jest także odpowiednie wykończenie naszych produktów. Dlatego też oferujemy takie, które nie wymagają inwazji w ramy okienne i pozostawianie w nich otworów. Dzięki takiemu rozwiązaniu każdy może z łatwością zamontować i zdemontować siatkę. Oczywiście nie trzeba tego robić samodzielnie.

Moskitiery ramkowe Kraków

Montujemy je do ramy okna za pomocą specjalnych uchwytów. Ramki moskitiery wykonane są z profili aluminiowych. Chronią skutecznie przed owadami od wiosny aż do późnej jesieni. System ten da się dopasować bez problemu do większości spotykanych na rynku profili okiennych. Do montażu używamy bezinwazyjnych (nie wymagają wiercenia dziur w oknach) zaczepów. Przed zimą zdejmujemy je. Po oczyszczeniu przechowujemy do kolejnego sezonu.

Zastosowanie w zamku magnesów magnetycznych lub neodymowych ma szczególne znaczenie, ponieważ nawet idealna moskitiera nie będzie działać sprawnie, jeśli pozostanie niezamknięta lub niedomknięta. W przypadku tak niewielkich insektów nawet 2 mm mogą mieć kluczowe znaczenie, dlatego zastosowanie ich zapewnia pewność, że insekty się nie przedostaną. Dodatkowo zastosowana przy moskitierze uszczelka szczotkowa stanowi takie zabezpieczenie.

Dzięki szerokiemu wyborowi kolorystycznemu nasze moskitiery możemy dopasować do stolarki okiennej oraz do pasującego w domu wnętrzu. Inną zmienną, na którą możemy mieć wpływ, jest rodzaj siatki i również w tym wypadku możemy dobrać kolor oraz materiał, z jakiego jest wykonana. Włókno szklane, aluminium i stal to opcje, z których możemy skorzystać.

Zalety moskitier ramkowych

 1. Pasują do zamontowania w większości ram okiennych
 2. Montaż bezinwazyjny – bez wiercenia otworów
 3. Skutecznie chronią przed komarami, ćmami, osami, szerszeniami
 4. Konstrukcja oparta o trwałą ramę aluminiową
 5. Siatka zapewnia dopływ powietrza
 6. Szeroka gama kolorów pozwala na dopasowanie do okien i drzwi.
moskitiery Kraków

Moskitiery drzwiowe Kraków – (otwierane)

Moskitiery otwierane stosujemy do drzwi balkonowych. Montuje się je najczęściej za pomocą zawiasów, bezpośrednio do elewacji budynku. Mają specjalny uchwyt do otwierania i zamykania (wraz magnesami) co daje nam komfort w użytkowaniu. Dzięki takiemu zabezpieczeniu uniemożliwiają przedostawanie się insektów do wnętrza.

Zalety:

 1. Dopasowane kolorem do drzwi i okien
 2. Pozwalają na otwieranie i zamykanie
 3. Latem drzwi i okna pozostają otwarte
 4. Gwarantują spokojny sen.
Moskitiery okienne Kraków
moskitiery drzwiowe Kraków
moskitiery Kraków

Moskitiery przesuwne Kraków

Znajdują zastosowanie dla okien o dużej powierzchni, na balkonach i tarasach. Stanowią skuteczną sposób na zabezpieczenie mieszkania przed insektami i owadami. Zapewniają dostępu powietrza i światła.

Odporna na czynniki zewnętrzne rama daje pewność jej długiego użytkowania, niezależnie czy mówimy o warunkach atmosferycznych, czy mechanicznych. Jej stabilność i łatwe prowadzenie, nawet przy dużych, wykonywanych na zlecenie rozmiarach, nie stanowi większego problemu. Wzmocnienie płytą poliwęglanową sprawi, że nawet małe wypadki przejdą niemalże niezauważone. Dodatkowo zastosowanie uszczelki szczotkowej, jak przy każdej moskitierze, uniemożliwi przedostanie się do mieszkania nawet mniejszym insektom. Nie tylko tym latającym.

Przesuwna moskitiera umożliwia swobodną cyrkulację powietrza przy otwartych drzwiach balkonowych i tarasowych, zapewniając komfort letnich wieczorów bez owadów. Takie rozwiązanie może umilić mieszkanie w pobliżu zbiornika wodnego czy lasu, które zazwyczaj stanowią siedlisko komarów, szczególnie odczuwalne w okresie letnim. Można się cieszyć z uroków mieszkania w pięknych miejscach, bez konieczności wyrzeczeń.

Konstrukcja

Moskitiera przesuwa się pomiędzy górną a dolną szyną. Dzięki temu można  prosto i sprawnie zapewnić w razie potrzeby ochronę. Każde skrzydło moskitiery może zostać uszczelnione specjalnymi uszczelkami.

Zalety

1. Zastosowanie w przypadku okien o dużym oszkleniu oraz drzwiach balkonowych

2. Komfortowe wietrzenie mieszkania, nawet w letnie wieczory.

3. Dopasowanie do istniejącej stolarki okiennej, dzięki czemu będzie tworzyć razem wspólną całość

4. Stabilność moskitiery i sztywność godna najlepszego producenta, dzięki zastosowaniu poprzeczki wzmacniającej.

Moskitiery zwijane Kraków

Kolejna odmiana tego rozwiązania to moskitiera zwijana. Dzięki niej również można:

 1. Szczelnie zabezpieczyć wnętrze przed nieproszonymi gośćmi
 2. Mając możliwość zamykania i otwierania
 3. Rama aluminiowa gwarantuje trwałość
 4. Zaczep pozwala na regulowanie wysokości domknięcia siatki zabezpieczającej
 5. Szczotka zapewnia szczelność w ramie.

Kiedy najlepiej zastosować moskitierę zwijaną?

Moskitiery zwijane mają budowę przypominającą coś w rodzaju rolety. Całą siatkę możemy schować w kasetce. Tego rodzaju osłony wykonywane są głównie przez specjalistyczne firmy. I dobrze, bo dzięki temu możemy mieć pewność, że otrzymamy produkty o wysokiej jakości. Oczywiście wybierając odpowiedniego producenta.
Tego rodzaju moskitiery cenione są za to, że bardzo dobrze przylegają do okna, a obecność zaczepu daje pewność, że nie pozostawimy miejsca insektom na wślizgnięcie się.

Kiedy zdecydować się na ten rodzaj? Zwijana moskitiera to przede wszystkim duża wygoda i prostota w użytkowaniu. Nadaje się, szczególnie kiedy wiemy, że nie poradzilibyśmy sobie z samodzielnym demontażem moskitiery, np. do mycia okien. Taką roletę możemy po prostu zwinąć. Poza tym jest idealna do zastosowania w blokach i innych wielomieszkalnych budynkach. I tak jak wszystkie nasze moskitiery, które w ofercie posiadamy, umożliwia ona swobodną cyrkulację powietrza. Przy tym gwarantując trwałość produktu. Nie musimy już się martwić o ciągle odklejające się rzepy moskitier z marketów albo o to, że stale się rwą. Rama aluminiowa naszej moskitiery zwijanej daje pewność, że mamy do czynienia z produktem wysokiej klasy.

Moskitiery plisowane Kraków – Premium

Konstrukcja moskitiery plisowanej Premium daje również ochronę przed insektami. Doskonale sprawdza się w przypadku dużych okien i drzwi (balkony, tarasy). Montaż wykonujemy we wnęce lub bezpośrednio na ramę okna. Umożliwia wybór kierunku otwierania moskitiery: na boki, centralnie lub w obie strony (dzięki systemowi płynnego przesuwu).

Siatka jest wykonana z materiału odpornego na czynniki atmosferyczne. Z uwagi na swoją konstrukcję jest bardzo niezawodna. Niskie progi dają swobodę poruszania się dzieciom lub chorym na wózku. Profil przesuwający się wyposażono w uchwyt oraz magnesy (trzymają siatkę zamkniętą).

Czym wyróżniają się moskitiery plisowane?

Przede wszystkim swoją budową. W przeciwieństwie do zwykłej moskitiery przesuwanej nie ma ona zupełnie sztywnej siatki, nie przeszkadza to jej jednak w skutecznej ochronie przed owadami. Siatka składa się w plisy przy zamykaniu i rozciąga przy otwieraniu. Takie rozwiązanie daje nie tylko możliwość niemalże zupełnego schowania moskitiery, ale również daje poczucie nowoczesności, dzięki nietypowemu rozwiązaniu plisy. Biorąc pod uwagę, jak modne są dzisiaj rolety plisowane, można się spodziewać, że również tego rodzaju moskitiery plisowane zwojują rynek. Biorąc pod uwagę, jak dużo czasu spędzamy w domu, takie rozwiązania premium znacznie podniosą nasze poczucie komfortu. Letnie wieczory bez bzyczenia komarów nad uchem to nie musi być tylko marzenie.

Dlaczego moskitiera?

Wybór odpowiedniej moskitiery, tak jak już to sobie powiedzieliśmy, daje poczucie komfortu. Nie musimy się martwić o obecność insektów w domu, nie tylko tych latających. Ale zastosowanie moskitiery daje coś jeszcze. Dzięki jej obecności nie mamy potrzeby uciekać się do stosowania dodatkowych środków chemicznych, jak aerozole czy wkłady do kontaktów, które mogą mieć na nas negatywny wpływ. Co prawda producenci takich rozwiązań zazwyczaj gwarantują bezpieczeństwo użytkowania, ale nie możemy powiedzieć z pewnością, że nie wpływa to na nas lub na naszych domowników ze szkodą.

Umów się na bezpłatny pomiar i dobór odpowiedniej moskitiery. Przekonasz się sam, jakie poczucie komfortu może dać zastosowanie naszych moskitier. Wydawałoby się, że nie da się lepiej, a jednak.

  Zamów bezpłatny pomiar. Zadzwoń 730 721 721 lub

  Moskitiery Kraków ⭐⭐⭐⭐⭐

  Ocena 5/5
  Głosów 37

  Tagi : moskitiery Kraków moskitiery Kraków moskitiery okienne Kraków moskitiery drzwiowe Kraków