Rolety rzymskie Kraków

Rolety rzymskie jak sama nazwa wskazuje są ponadczasowe. Wrodzona elegancja pozwala im na brylowanie praktycznie w każdej aranżacji wnętrza. Są produkowane z tkanin firanowych i zasłonowych. Dają urozmaicone efekty dizajnu wnętrza dzięki transparentności tkanin i kolorystyce. Możemy wybierać wykonanie z tkanin gładkich lub wzorów mniej lub bardziej nowoczesnych.

Zalety rolet rzymskich

 • nadają wnętrzom klasycznego sznytu
 • ocieplają kolorystycznie nowoczesne lofty
 • wspaniale komponują się we wnętrzach tradycyjnych
 • malownicze fałdy łączą klasykę dizajnu z nowoczesnością.

Więcej zalet rolet rzymskich

 • rolety rzymskich dostosowane są do każdej wielkości powierzchni przeszklonych:
  • od małych okien przez
  • okna o wymiarach standardowych po
  • duże okna fasadowe.

Tkaniny używane do wytwarzania rolet rzymskich wymagają samodzielnego prania w pralce (wg ścisłych zaleceń producenta).

 

 

Dlaczego rolety rzymskie?

Podobnie jak w przypadku pozostałych osłon, które mamy w ofercie wybór kolorów i rodzajów tkanin jest praktycznie nieograniczony. Co więc wyróżnia rolety rzymskie od plis czy zwykłych rolet?

 • Forma

Konstrukcja rolet rzymskich sprawia, że zwijając je układają się w efektowne fałdy. Fałdy co prawda nie brzmią za wzniośle ale w przypadku tych rolet wyglądają wyjątkowo elegancko. Dzięki takiej formie okno nie wydaje się płaskie, a staje się elementem dekoracyjnym przykuwającym uwagę. Nie musimy tutaj niczego specjalnie układać czy poprawiać, całkowicie rozwinięta roleta jest dużym kawałkiem płótna podzielonym na segmenty. W miarę zwijania rolety segmenty składają się tworząc zagięcia.

 • Tkanina

Nie jest ona tak sztywna jak w przypadku innych osłon, plis czy klasycznych rolet. Ta bardziej przypomina gruby materiał. Moim faworytem jest ten przypominający lnianą dzianinę w naturalnym kolorze. W efekcie pomieszczenie wydaje się bardziej przytulne, zwłaszcza nowoczesne, które często wydają się chłodne i kanciaste. Ogromny potencjał w tkaninie widać zwłaszcza wtedy kiedy zza chmur wyłania się ostre słońce – światło jest genialnie zmiękczone, a jeśli mamy roletę w ciepłych kolorach możemy cieszyć się słynnym golden hour znacznie dłużej niż godzinę 😉

 • Mocowanie

Teraz trochę od technicznej strony. Roletę rzymską możemy przymocować na dwa sposoby, do sufitu lub do ściany. Jest to bardzo estetyczne rozwiązanie ponieważ mocowania praktycznie nie widać, cała listwa jest osłonięta materiałem. Z reguły polecamy montaż do sufitu, dzięki temu nie pomniejszamy optycznie wnętrza, a wręcz możemy je powiększyć wybierając odpowiedni motyw na tkaninie, np pionowe wzory. Czy montowana do ściany czy sufitu, po zwinieciu roleta mieści się w przestrzeni nad oknem czy drzwiami umożliwiając swobodne otwieranie. 

 • System

Rolety rzymskie otwierają nowe możliwości. Mogę być one opuszczane za pomocą klasycznego łańcuszka kulkowego (do których można dobrać naprawdę piękne obciążniki) lub automatycznie – w obu wypadkach możemy ustawić je na dowolnej wysokości. 

Jak zamówić?

Najprostszym sposobem jest umówienie się na bezpłatny pomiar. Nasz pomiarowiec przyjedzie w dogodnym terminie, pokaże wzorniki, doradzi sposób montażu i wyceni zamówienie.

  Zamów bezpłatny pomiar. Zadzwoń 730 721 721 lub

   Zamów bezpłatny pomiar. Zadzwoń 730 721 721 lub