Jak wybrać osłony okienne do gabinetu masażu?

Kto nigdy po powrocie z pracy nie marzył o wizycie w gabinecie masażu, niech pierwszy rzuci kamieniem. Masaż relaksujący, odprężający, sportowy a może rehabilitacyjny? Z pewnością każdy z wyżej wymienionych rodzajów przynosi ulgę zmęczonym i obolałym mięśniom. W gabinecie masażu niezwykle ważną rolę odgrywają detale, które pozwalają się wyciszyć i w spokoju zażywać relaksu. Z tego powodu dużą wagę przykłada się do organizacji przestrzeni, aby klienci miło wspominali pobyt w takim miejscu.

Od czego zacząć?

Pierwszym aspektem, na który należy zwrócić uwagę, jest fakt, że gabinety odnowy biologicznej czy masażu odwiedzają przedstawiciele obu płci. Zarówno mężczyźni, jak i kobiety chętnie korzystają z takich usług, dlatego wystrój powinien być raczej neutralny. Oczywiście inaczej wygląda sprawa, gdy jest to gabinet przeznaczony tylko dla pań lub tylko dla panów. Styl panujący we wnętrzach gabinetu powinien być nie tylko przyjazny dla oka, ale przede wszystkim praktyczny. Przytulna atmosfera i miła obsługa z pewnością wpłyną na ocenę salonu i polecenie go następnym klientom.

Stwórz komfortowe warunki

Najważniejszą funkcję w gabinecie masażu odgrywają okna. To właśnie dzięki nim można uzyskać pożądane efekty świetlne, w zależności od tego, jakie osłony okienne będą na nich zamontowane. Okna w tego typu pomieszczeniach są przeważnie sporej wielkości.

Kolejnym istotnym czynnikiem, o którym dobrze pamiętać jest to, że wnętrze powinno być niewidoczne z zewnątrz. Lokale usługowe są najczęściej zlokalizowane na parterze, więc tym bardziej należy zamontować rolety okienne. Masaż sportowy obejmuje przeważnie plecy czy lędźwie lub nogi i z pewnością byłaby to wysoce niekomfortowa sytuacja dla klienta, gdyby osoba masowana była widoczna dla osób z zewnątrz.

Czy rolety zewnętrzne to dobry pomysł?

Optymalnym rozwiązaniem w gabinetach masażu są rolety zewnętrzne. Należy jednak mieć świadomość, że taki rodzaj rolet całkowicie zaciemni wnętrze, więc konieczne będzie korzystanie ze sztucznego światła przez cały dzień. Rolety zewnętrzne mogą w tym wypadku wspierać ochronę antywłamaniową oraz chronią przed nagrzewaniem pomieszczenia. W lecie mogą skutecznie zastąpić klimatyzację, gdy będą opuszczone do połowy okna.

Chciałoby się rzec, że tym sposobem możemy zawęzić pole wyboru, jednak większość (jak nie wszystkie) rolety są stworzone właśnie w celu ochrony prywatności. Dobrze, spróbujmy zatem pójść nieco dalej i poszukać kolejnego kryterium.

Kolor ma znaczenie

Co można powiedzieć o kolorze rolety? Wiele zależy od upodobań właściciela salonu oraz stylu, w jakim jest prowadzony. Najbardziej klasyczne barwy stosowane w gabinetach to biel, odcienie beżu lub zieleń. Jasne odcienie pozwolą na korzystanie w ciągu dnia ze światła słonecznego i nadadzą pomieszczeniu przytulności.

Rolety materiałowe

W tym celu można na przykład zdecydować się na rolety wykonane z materiału. Takie rolety wykonywane są na wymiar, więc każdy rozmiar i typ okna będzie odpowiedni do montażu. Rolety materiałowe mogą barwą pasować do koloru ścian czy dodatków, co jako całość stworzy harmonijną przestrzeń idealną do relaksu.

Ciekawą opcją jest możliwość sterowania ich zdalnie, przy pomocy aplikacji w telefonie. Takie praktyczne rozwiązanie sprawdzi się w wielu gabinetach.

Rolety plisowane

Innym rozwiązaniem w kolorze bieli są rolety plisowane. Ten rodzaj rolet jest naprawdę bardzo praktyczny, ponieważ to od nas zależy, w jaki sposób ustawimy rolety. Mogą one być opuszczone całkowicie w dół lub częściowo podniesione do góry. Taka możliwość regulacji sprawia, że po pierwsze chronimy prywatność naszych klientów w zależności od rodzaju wykonywanego masażu, a po drugie mamy kontrolę na otoczenie z zewnątrz.

Rolety drewniane lub bambusowe

W gabinetach masażu pięknie prezentują się także rolety wykonane z drewna lub bambusowe. Drewniane żaluzje są uniwersalne, ponadczasowe i idealnie komponują się z dodatkami w różnym stylu. Oprócz ładnego wyglądu rolety są także funkcjonalne. W zależności od kąta ustawienia lamelek, w pomieszczeniu może panować półmrok lub większy dostęp do światła słonecznego.

Żaluzje wykonane z drewna lub bambusowe będą idealnie współgrać na przykład z drewnianym parawanem, za którym klienci mogą swobodnie się przebierać. Ponadto żaluzje drewniane mogą być montowane na kilka sposobów.
– nad wnęką okienną
– w świetle szyby
– na skrzydle okiennym

Bogata gama kolorów pozwoli w taki sposób dobrać rolety, aby komponowały się z pozostałymi elementami wyposażenia wnętrza.

Folia okienna

Ostatnia propozycja to montaż folii okiennej. Folia zabezpiecza pomieszczenie przed przegrzaniem i stanowi doskonałą barierę przed promieniami UV. Ponadto występuje w kilku rodzajach, w zależności od potrzeb. Wśród nich wyróżniamy folie matowe, folie lustrzane, folie antywłamaniowe, lustra weneckie.

Wszystkie wyżej wymienione osłony okienne nie są przypisane określonemu stylowi wnętrz. Są ponadczasowe i uniwersalne, dlatego świetnie sprawdzą się w gabinetach masażu czy innych.