Czy warto wymienić firanki na rolety dzień-noc?

rolety dzień noc jak zebra

 

Czyż nie nadszedł czas na wprowadzenie dizajnu sawanny w Twoim mieszkaniu? Wpuść do salonu zebry !


Zebra w mieszkaniu?

Wiem – nie jesteś ekscentryczną milionerką, która ma kaprys zakupić sobie węża boa albo tygrysa do salonu. Ale jednak zamierzam Cię namówić abyś zastanowiła się (zaraz przedstawię za i przeciw) nad wprowadzeniem na stałe zebry do Twojego domu a nawet mieszkania. Dziki pomysł? Kogo na to stać i po co? Już odpowiadam. Zebra jest znacznie mniej niebezpieczna niż wąż boa. Od tygrysa także. Tygrys potrafi być niesamowicie rozkosznym kotkiem, dopóki coś go nie rozdrażni. Czyli bezpieczeństwo to podstawowy powód.

A czy zebra jest droga w utrzymaniu? Taniutka. Oczywiście tylko jeden gatunek, który mam na myśli. Nie śmiałbym Ci podpowiadać zwierzaka drogiego w utrzymaniu. Ale te paski. Zapewniam – zakochasz się w tym wzorku. I nie opatrzy się bardzo długo albo nawet wcale. Dlaczego tak  mówię? Oglądałaś kiedyś film o sawannie? Zapewne nie raz. Czy przemalowałabyś zebrę na szkocka kratę bo passki są passe? Nigdy w życiu – to ponadczasowy dizajn. Zebry obu płci są w paski od tysięcy lat, a mimo to, że nie „przebierają” się co sezon są dla siebie atrakcyjne i ciągle się rozmnażają. To jest argument – przyznasz? Zresztą zobacz sama jak pięknie komponują się te paski na zdjęciu poniżej – nawet wytrzymują konkurencję z żyrafą ;-).

Zebra – czyż nie jest piękna?
rolety dzień-noc zebra

5 powodów dla których warto oswoić konia w paski!

Doskonale wiemy, że zwierzaki potrafią być tak skomponowane, że nawet Picasso by tego nie wymyślił. No może dopiero razem z Salvadore Dali i Van Goghiem to tak. Wracając do pasków – proponujemy niniejszym wystrój „sawannowy” Twoich okien. Tak właśnie potocznie nazwano rolety dzień-noc – „zebra”. Rolety mają tą przewagę nad zebrą sawannową, że są w dziesiątkach wersji kolorystycznych. Zebra ma paski tylko czarno białe i tu się kończy ich urozmaicenie. Najwyżej można dopatrzyć się różnych wzorów tych pasków. Ponadto rolety noc-dzień są regulowane – taka konstrukcja. Dają pełną swobodę zmiany odstępów między pasami, przesuwania ich w górę lub w dół. Czyli ruchoma/regulowana zebra w Twoim oknie. Sawanna pod tym względem pozostaje w tyle 😉

Wymieńmy więc powody dla których Powinnaś zainteresować się roletami dzień-noc i wpuścić „konia w paski” do swojego salonu:

  1. składają się z dwóch warstw tkaniny i właśnie dzięki przesuwanym, poziomym pasom – można łatwo regulować stopień nasłonecznienia pomieszczeń
  2. bogata palet kolorów sprawia, że rolety dzień noc nadają się do każdego wnętrza zarówno o wystroju nowoczesnym jak i klasycznym
  3. stwarzają swoisty klimat w pomieszczeniu wpływając na nastrój przebywających tam osób, które dzięki regulacji mogą go dopasować do swoich potrzeb
  4. pasują idealnie do pomieszczeń klasycznych, nowoczesnych oraz biur
  5. są bardzo łatwe do regulacji i montażu

Mamy mocne powody, aby konia w paski wprowadzić na salony. Paski to ponadczasowy dizajn i z pewnością wprowadzi ciekawy element dekoracyjny do Twoich okien i pomieszczeń. Zobacz jak to wygląda na zdjęciach:

rolety dzień noc - zebra
roleta

Wprowadź dizajn rodem z sawanny do Twojego domu

Żaluzja dzień noc daje znacznie większą swobodę doboru do wystroju pomieszczeń niż czarno-biała zebra. Możesz operować w pastelowej wersji ścian czy mebli lub kontrastowo – jako element ożywiający wnętrze.

firanki w wiejskiej chatce 2
długie zasłony w salonie

Jeżeli dochodzisz do wniosku, że dni Twoich firan lub zasłon są policzone to z pewnością żaluzje dzień noc są kandydatem pierwszego wyboru. To ekskluzywna i bardzo funkcjonalna alternatywa dla mocno już staroświeckich firanek i zasłon. Takie kierunki wyznacza moda, dizajn i proponujemy Ci coś co naprawdę jest „trendy”.

Rolety są łatwe do montażu

To ważne aby akcja bezinwazyjnej rewolucji w wystroju wnętrza nie spowodowała kataklizmu w rodzaju burzy piaskowej w całym mieszkaniu. Strach pomyśleć jak wygląda remont kompleksowy mieszkania. Wszędzie piasek, farby, wapno i tym podobne materiały chrzęszczące nawet podczas kolacji w ustach. Zmiana firan na rolety nie spowoduje takiego kataklizmu. Użycie w najgorszym razie wiertarki to pikuś w porównaniu z klasycznym remontem czy malowaniem. A zmiana w dizajnie pomieszczenia bardzo widoczna. To tak wymiana okien ze starych skrzynkowych na nowoczesne plastikowe. Bez zmian reszty pokoju wnosi radykalną rewolucję w wystroju.

3 gatunki zebry na Twoje okna

Co ciekawe rolety dzień noc występują w przyrodzie jako 3 gatunki – zupełnie tak jak zebry (zebra stepowa, pręgowana i górska):

  • gatunek 1: to klasyczne rolety wolnowiszące – montowane są do ściany lub do lub sufitu. Nadają się równie dobrze do okien dużych jak i o nietypowych wymiarach
  • gatunek 2: mini rolety – zawieszane są specjalnej taśmie klejącej lub montowane za pomocą uchwytów (bezinwazyjnie – czyli bez wiercenia okien lub ościeżnic) bezpośrednio do skrzydła okiennego
  • gatunek 3: rolety w kasecie – podobnie jak w tradycyjnych roletach pasiasty materiał prowadzony jest w specjalnej ramie (materiał przylega bezpośrednio do szyb)

Poznanie bliżej gatunków w których występują te rolety sprawi, że łatwiej będzie można dokonać wyboru – który gatunek najlepiej się będzie miał w ekosystemie Twojej sypialni, kuchni, salonu a nawet łazienki.

Kuchnia z roletami plisowanymi
Kuchnia z roletami plisowanymi

Błyskawicznie odnawiają look twojego salonu lub kuchni

Malowanie mieszkania? Wymiana paneli na podłodze? Sposobów na zmiany wystroju jest wiele ale również sporo kosztują i na jakiś czas mieszkanie zamienia się plac budowy rodem z serialu Czterdziestolatek. Aby tego uniknąć możesz zyskać na wyglądzie pojedynczego pomieszczenia lub całego mieszkania dzięki roletom plisowanym. Ich dizajn oraz kolorystyka naprawdę potrafi odmienić Twoje wnętrza. Zapraszamy do oglądnięcia kilku zdjęć jak to może wyglądać w różnego rodzaju wnętrzach.

To wnętrze jest mocno klasyczne czy tradycyjne w wystroju i doborze wyposażenia. Ale czy rolety plisowane nie pasują do niego? Moim zdaniem fantastycznie. Nie ma żadnego dysonansu. A ile zyskuje pomieszczenie bez kotar jak w teatrze albo bez firanek? Oceń sama.

rolety plisowane w salonie
rolety plisowane w salonie
rolety plisowane w salonie

Łagodne dla kieszeni i mieszkania

Tanie? Kwestia punktu odniesienia albo stanu konta. Nie mniej zanim podejmiesz decyzję dajemy Ci pełny komfort wyboru. Z kolei łatwość w montażu oznacza tylko tyle, że nasz doświadczony monter zrobi to bardzo szybko i sprawnie. Możesz wybrać montaż bezinwazyjny, dzięki któremu nie naruszysz ram okiennych wierceniem otworów. Ale taki sposób ma swoją wadę, ponieważ przy otwieraniu okien na oścież zabierze nam około 2- 3 cm. To sprawi, że otwarcie będzie nieco węższe, a dodatkowo może odciskać się w ścianie czy tynku. Montaż inwazyjny nie ma tej wady, ponieważ cała roleta mieści się w świetle szyby razem z mechanizmem przesuwu. Otwieramy okna na pełną szerokość ponieważ roleta z mechanizmem jest w środku okna i nie wystaje na zewnątrz.

Jeżeli masz pytania dotyczące wyboru materiału, montażu – zadzwoń proszę. Postaramy się wszystko wyjaśnić.

Zagdaka dla dociekliwych „zebrologów”

Uczeni zadali sobie bardzo śmieszne pytanie:

Czy zebra ma czarne paski na białym tle czy też białe paski na czarnym?

Powiesz – dziecinne albo akademickie pytanie?

Otóż wcale nie. Okazuje się, że badania naukowe z genetyki potrafiły odpowiedzieć na to pytanie zupełnie jednoznacznie. Którą odpowiedź obsadzasz?

  1. czarne pasy na białym tle?
  2. białe pasy na czarnym tle?

Rozwiązanie tej niezwykłej jak same zebry zagadki znajdziesz w Google. Oto link.