Do kuchni

Do kuchni

Polska kuchnia nazywana jest sercem domu. To właśnie w niej, zależnie oczywiście od jej wielkości, przyjmujemy najbliższych przyjaciół. W niej prowadzimy najciekawsze rozmowy. W niej przyrządzamy dania i posiłki wypełnione miłością. Bez dwóch zdań jest to jedno z najważniejszych pomieszczeń w mieszkaniu. Właśnie dlatego coraz częściej urządzana jest z wielką starannością o każdy szczegół. O to, by każdy element uprzyjemniał nam spędzany w kuchni czas. Jednym z elementów są oczywiście osłony okienne, które nie tylko odgradzają nas od niechcianego wzroku sąsiadów, ale także podkreślają pasujący w pomieszczeniu klimat.

Jak dobrać rolety do kuchni? Na jakie osłony się zdecydować?

Na co zwrócić uwagę?

 

Zastosowanie rolet w kuchni może wiązać się z kilkoma wyzwaniami. Kuchnia to miejsce, gdzie zdarzają się różnego rodzaju wypadki, które mogą spowodować powstawanie niechcianych plam na materiałach. Właśnie z tego powodu rolety, które wybieramy do kuchni, powinny zostać wykonane z trwałego i łatwego w utrzymaniu materiału. 

Innym czynnikiem, na który warto zwrócić uwagę, jest dobre dopasowanie osłony okiennej do wielkości okna. Dzięki temu operowanie nią oraz samo jej działanie będzie płynne. Spasowana roleta oznacza także brak prześwitów, co przydaje się, szczególnie jeśli chcemy zadbać o blokowanie światła w kuchni.

A co ze sposobem operowania roletą? Wśród rolet jest kilka możliwości, które także mogą decydować o tym, na jakie modele się ostatecznie zdecydujemy. Czy wystarczy klasyczne operowanie łańcuszkiem koralikowym, czy wymagamy czegoś sprytniejszego, jak na przykład sterowanie elektryczne? Za to roleta plisowana pozwala na swobodę w ustawianiu zasłoniętej przestrzeni, zarówno od dołu, jak i od góry. Dla każdego coś się znajdzie.

Rolety dzień-noc

 

Rolety dzień-noc coraz częściej zyskują na uznaniu naszych klientów, co wyraźnie widać w polskich domach. Poziom prywatności, który oferują oraz możliwość regulowania ilości wpadającego światła to istotne zalety, które dostrzega i ceni coraz więcej osób. Z tego powodu ten rodzaj rolet znajduje zastosowanie także w kuchni, stając w szranki z klasycznymi żaluzjami. 

Należy jednak pamiętać, że materiał „firankowy” nie jest najprostszy w utrzymaniu w czystości. Czyszczenie materiałów delikatnych wymaga większej ostrożności oraz stosowania delikatnych środków i metod. Nie jest jednak niemożliwe, przez co gości także w wielu kuchniach, zdobiąc je i dodając im szyku.

Rolety plisowane

 

Rolety plisowane także znajdują swoje zastosowanie w kuchni. Dzięki kontroli nad wysokością rolety możemy dostosować ją do poziomu padania światła słonecznego. Operować możemy zarówno dolną, jak i górną częścią rolety. Ta opcja umożliwia także umiejscowienie rolety wysoko na szybie, aby zapobiec jej zabrudzeniu lub dopasować wpadające do pomieszczenia światło.

Rolety plisowane nadają pomieszczeniu przytulnego klimatu. Dopasowują się zarówno do modernistycznego wykończenia, pełnego nowoczesnych elementów, jak i do bardziej klasycznego wystroju. Dzięki swojej uniwersalności komplementują każde możliwe urządzenie pomieszczenia, nie zwracając przy tym uwagi na siebie.

Żaluzje

 

Żaluzje wbrew pozorom nie odeszły w niepamięć. Pierwsze modele, stosowane jeszcze w niedalekiej przeszłości, sprawiły, że o roletach krąży wiele opinii, niekoniecznie zgodnych z aktualnymi standardami. Do dziś stosowane są w wielu pomieszczeniach, w tym między innymi w kuchni. Żaluzje cenione są zarówno ze względu na dużą kontrolę nad wpadającym do pomieszczenia światłem, jak i eleganckie wykończenie nowoczesnych modeli. 

Są one łatwe w utrzymaniu czystości, szczególnie przy zastosowaniu odpowiednich narzędzi. Ich wygląd wpasuje się w każde wykończenie pomieszczenia, a szeroka gama kolorystyczna i wykończenia sprawia, że stanowią one także element dekoracyjny.

Rolety klasyczne

 

W tym zestawieniu nie mogło zabraknąć klasyki klasyków. Rolety klasyczne w wydaniu z prowadnicami oraz kasetką to komplet, który nadaje się do każdego pomieszczenia i do każdej aranżacji. Osprzęt dostępny jest w wielu wariantach kolorystycznych. Dlaczego wiele osób decyduje się na montaż klasycznych rolet w kuchni?

Wygoda w obsłudze. Łatwość w czyszczeniu. Uniwersalność estetyczna i szeroka gama kolorystyczna. Wysoka jakość wykonania. Zalety można by mnożyć i mnożyć. Klasyczne wykończenie sprawia, że można je zamontować w każdym możliwym wnętrzu bez obawy, że nie wpasuje się w klimat. Ten rodzaj, podobnie jak i poprzednie, można dopasować do szerokości okna, co zapobiega ewentualnym nieszczelnościom w blokowaniu światła słonecznego. 

 

Remont kuchni, odnowienie aranżacji, czy projekt od podstaw powoduje, że wiele osób staje właśnie przed wyzwaniem wyboru pomiędzy wieloma modelami i typami osłon okiennych. Temat wydaje się pozornie nieistotny, aż do czasu pierwszego wieczoru w mieszkaniu. Do momentu aż poczujemy na sobie wzrok sąsiadów. Często właśnie z tego powodu wiele osób zaraz po wprowadzeniu się, dba między innymi o ten element wystroju. Aby jednak wykorzystać ich cały potencjał oraz dobrze je dopasować, trzeba przeanalizować kilka wstępnych możliwości.