Rolety jakie wybrać?

Rolety jakie wybrać?

Jaki jest najlepszy sposób na ochronę przed słońcem? Rolety poziome są zawsze popularne ze względu na możliwość pozostawienia otwartego parapetu. Właściciele roślin doniczkowych doceniają tę możliwość. Parapet jest dostępny, a nadmiar promieni słonecznych nie przedostaje się do pomieszczenia. Rolety pionowe wyglądają bardziej stylowo i są w stanie zapewnić jeszcze lepszą ochronę przed niechcianym palącym światłem słonecznym. Wiele osób wybiera właśnie takie produkty, ponieważ łączy się tu piękno, styl i wydajność. Zamawiając rolety przeciwsłoneczne u producenta można skorzystać z porady, który rodzaj rolet będzie optymalny do okien od słonecznej strony!

Ważny jest projekt rolet, jakie wybrać od słonecznej strony?

Tak, więc gęste materiałowe rolety wewnętrzne skutecznie chronią pomieszczenie przed palącym słońcem. Jest wiele rodzajów i trzeba wybrać najbardziej odpowiednie do danego wnętrza. Wytrzymałe rolety zewnętrzne chronią okna od zewnątrz i generalnie są nawet bardziej skuteczne niż rolety wewnętrzne. Produkty metalowe są na ogół odporne na warunki atmosferyczne, nierdzewne i stylowo wyglądające. Rolety w kasecie wybierane są przez koneserów czynnika estetycznego. Produkt najlepiej przylega do okien, przez co wygląda stylowo i atrakcyjnie. Skuteczność jest również wysoka, ale wymagana jest nieco większa konserwacja w porównaniu z alternatywnymi produktami.

Cechy doboru rolet do okien od słonecznej strony

Jeśli mowa o rodzajach konstrukcji, główne kategorie tworzą:

  • Multifaktury, rolety fotograficzne.
  • Rolety rzymskie, rolety plisowane.
  • Rolety dzień-noc, zaciemnienie i inne.

Są to odmiany klasycznych rolet i dobierane są z uwzględnieniem wielkości okna/pomieszczenia, rodzaju mocowania, wystroju wnętrza, łatwości obsługi i konserwacji oraz pożądanego poziomu światła. W konstrukcji rolet stosuje się solidne materiały o różnej przepuszczalności światła.

W szczególności można wybrać rolety spośród:

  • Lekkich półprzezroczystych materiałów przypominających tiul, które delikatnie rozpraszają światło słoneczne.
  • Materiał o średniej gęstości i przepuszczalności światła.
  • Najgęstsza tkanina z podkładem, która zapewnia całkowite zaciemnienie pomieszczenia.

Dobrą opcją są takie systemy jak rolety dzień-noc, w których tkanina jest wykonana w formie zebry z naprzemiennymi paskami przezroczystej siatki i gęstego materiału.Ta opcja umożliwia jak najdokładniejsze dostosowanie poziomu oświetlenia w pomieszczeniu poprzez przesunięcie pasków względem siebie.

Rolety, jakie wybrać do łatwego ściemniania?

Nawet, jeśli okna wychodzą na słoneczną stronę, nie zawsze konieczne jest utrzymywanie maksymalnej ciemności w pomieszczeniu. Być może wystarczy ograniczyć się do lekkiego przyciemnienia. W takim przypadku preferowane są konwencjonalne rolety. Alternatywą są lekkie rolety rzymskie.Ten produkt jest wybierany przez tych, którzy na drugim miejscu stawiają styl i funkcjonalność. Rolety świetnie sprawdzą się na balkonie lub loggii. Nie boją się zmian temperatury i wilgotności, łatwo je oczyścić z kurzu.

Doskonałym rozwiązaniem będą rolety w kasecie, które idealnie dopasowują się do okna. Zmniejsza się liczba szczelin, przez które będzie przenikać światło. Rolety przeciwsłoneczne są bardzo łatwe w czyszczeniu. Wystarczy przetrzeć je wilgotną szmatką lub odkurzyć. Chronią również nie tylko przed słońcem, ale także przed przeciągami. Szczelne dopasowanie lameli nie przepuszcza powietrza.

Jakie inne rolety nadają się do pomieszczeń słonecznych?

Producenci opracowali rolety o różnych efektach, szczególnie do jasnych pomieszczeń:

  • Dim-out – specjalna tkanina z efektem zaciemniającym, która nie zbiera ciepła, ale odbija światło słoneczne jak lustro (dzięki tej tkaninie w pomieszczeniu pozostaje przyjemny chłód, a zimą rolety te pomogą utrzymać ciepło wewnątrz pokoju).
  • Black-out – całkowicie czarne nieprzezroczyste zasłony, które idealnie chronią okno przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych (tworzą maksymalne zaciemnienie, dlatego często są używane w kinach, ponadto doskonale harmonizują z różnymi teksturami i kolorami, dzięki czemu nie trzeba się martwić naruszeniem harmonii we wnętrzu).
  • Dodatkowo rolety po stronie słonecznej w postaci osobnych kaset pomogą w jak największym stopniu chronić przed promieniowaniem ultrafioletowym. Przy mocowaniu takich modeli okno będzie całkowicie zamknięte bez łączeń i pęknięć.

Naturalne rolety do słonecznych pomieszczeń

Na słoneczne balkony, pokoje dziecięce lub pokoje w stylu eko, odpowiednie są rolety wykonane z włókna jutowego lub bambusa. Jaka jest ich zaleta? Po pierwsze są to surowce naturalne, co oznacza, że są przyjazne dla środowiska. Po drugie, wystarczy po prostu o nie dbać (warto od czasu do czasu przetrzeć lekko wilgotną ściereczką i tyle). Po trzecie, idealnie chronią przed promieniami słonecznymi, jednocześnie utrzymując naturalną temperaturę w pomieszczeniu. Ponadto doskonale łączą się z wieloma fakturami i kolorami. Wybór rolet wewnętrznych i zewnętrznych jest ogromny, jeżeli trudno samodzielnie dokonać wyboru, można skorzystać z pomocy producenta tych osłon. Specjaliści doradzą najlepsze rozwiązanie, dokonają pomiarów okna i przedstawią ofertę.