fbpx

Co można zawiesić na duże okna? Podpowiadamy

Zabierając się za ten artykuł byłam ciekawa jak duże może być duże okno. Większe są zazwyczaj przesuwne drzwi na taras – 580 cm x 280 cm 🙈

Wybór osłon okiennych może nie być prosty ale nie ze względu na ograniczone możliwości, wręcz przeciwnie, wybór jest ogromny 😁

Jest dowolność, praktycznie wszystko co można zamontować do sufitu lub ściany może być duże – rolety rzymskie, żaluzje (do dużych okien zwłaszcza bambusowe, 50 mm 😉), rolety dzień-noc, rolety wolnowiszące ale też plisy (te wyjątkowo montowane w świetle szyby.

Jeśli chodzi o wrażenia estetyczne żaluzje premium wszelkiego rodzaju wyglądają prestiżowo.

Aluminiowe odnajdują się w skandynawskich, bardzo minimalistycznych wnętrzach zwłaszcza w miejskiej okolicy oraz w biurach często z „długimi” oknami.

Żaluzje bambusowe natomiast komponują się kiedy mogą nawiązać do drewnianego stołu czy blatu w podobnych odcieniach. Przykładem może być salon z kuchnią, którego panoramiczne okno wychodzi na zielone łąki – latem to połączenie kolorów jest naprawdę sielskie.

Dostępne są dwa rodzaje 50 mm lub 25 mm (rzadko kiedy 16 mm ale mamy 😉). Najszersze, 50 mm, są montowane we wnęce okiennej i przykuwają uwagę.

25 mm są nieco bardziej minimalistyczne i mogę być montowane w świetle szyby, jest to dobre rozwiązanie zwłaszcza dla posiadaczy przesuwnych drzwi balkonowych.

Rolety rzymskie bardziej widzę w pomieszczeniach domowych niż w biurowcu. Ich obłość, materiałowa struktura nie jest zbyt praktyczna w korporacyjnych klimatach. W klimacie domowym natomiast sprowadza się świetnie kiedy w salonie mamy np dwa segmenty okien okien z przesuwnymi drzwiami. Po rozwinięciu ich w słoneczny dzień ostre światło cudnie przełamuje się w miękkie.

Rolety dzień-noc są opcją odpowiednią zarówno do biura jak i mieszkania. Dozują ilość wpadającego światła znacząco ograniczając widoczność z zewnątrz. Mogą być zarówno szerokie jak i dość długie. Łączą też wiele opcji montażowych – na ścianie, suficie, oraz na oknie inwazyjnie lub bezinwazyjnie.

Plisy natomiast dają ogrom możliwości nie tylko ze względu na dostępne rozmiary ale też kształty. Trust me, okna są nie tylko prostokątne 😉 plisy dają radę przy trójkątnych, a nawet okrągłych. Mają też bardzo duży zakres możliwości jeśli chodzi o ilość przepuszczanego światła, mogą tylko je delikatnie zmiękczyć lub wprowadzić mrok w środku dnia. Sprawdzą się też przy drzwiach przesuwnych – chowają się w świetle okna.

Rolety wielkogabarytowe. Nazwa zobowiązuje, a w tym przypadku nawet mówi sama za siebie. Specyfikacja bardzo podobna jak w przypadku rolet dzień-noc z tym, że te są jednolite. Dzięki temu ich zastosowanie daje nieco większe pole do popisu. Można nimi zasłonić całkiem sporą wnękę lub wizualnie wydzielić biuro w pokoju dziennym lub sypialni.

Duże okna nie są utrudnieniem, przeciwnie, dają więcej możliwości 😁

Zapraszamy na bezpłatny pomiar, nasz pracownik chętnie zaproponuje dostępne rozwiązania nawet na wymagające okna.

A jeśli jakieś okno zaskoczy nas rozmiarem, gwarantuje, potraktujemy to jak wyzwanie 💪 

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial