Moskitiera – 6 najczęściej pojawiających się pytań

Moskitiera - 6 najczęściej pojawiających się pytań

Wiosna cieplejszy wieje wiatr…jesteśmy pewni, że większości osób znany jest ten fragment z piosenki grupy Skaldowie. W końcu nadeszła ta upragniona i długo wyczekiwana pora roku. Po mroźnej zimie coraz częściej wieczory będziemy chcieli spędzać w ogródku, ciesząc się pierwszymi pąkami kwiatów. 

Już na lekcjach przyrody w szkole podstawowej dowiadujemy się, że oprócz roślin do życia budzą się także owady. Gdy temperatury zaczynają sięgać 12 stopni Celsjusza, zaczynają wylęgać się komary. O ile nad jeziorem jesteśmy w stanie wytrzymać uciążliwe brzęczenie, o tyle problem zaczyna się wtedy, gdy wieczorem chcemy zasnąć we własnym łóżku, dodajmy przy otwartym oknie. Jakie mogą być tego skutki? Rankiem możemy obudzić się cali pogryzieni przez meszki, muchy czy inne insekty. Czy jest na to jakieś rozwiązanie? Tak! Z pomocą przychodzi nam moskitiera. Jest to prosty i szybki sposób na zabezpieczenie domu przed niechcianymi gośćmi. 

Poniżej przedstawiamy najważniejsze pytania, jakie nasuwają się naszym klientom podczas zakupu moskitiery. Mamy nadzieję, że wpis okaże się pomocny, a wybór moskitiery w Krakowie będzie zdecydowanie łatwiejszy. 

Do czego służy moskitiera? 

Moskitiera to zabudowa z gęsto ułożonej siatki, która uniemożliwia przedostanie się owadów do domu. W naszym klimacie najczęściej montowana na oknach lub drzwiach nieco rzadziej nad łóżkiem. 

Czy moskitierę można zamontować na drzwiach balkonowych? 

Moskitiera może być zamocowana zarówno na oknie jak i drzwiach. Do drzwi balkonowych, z uwagi na ich wielkość, szczególnie polecamy moskitierę przesuwną. 

Jak zmierzyć drzwi lub okno? 

Zrozumiałe jest, że aby moskitiera mogła spełniać swoje zadanie, powinna być dobrze dopasowana. Jak w takim razie dobrać jej rozmiar? Wszystko rozchodzi się o to, jaki rodzaj moskitiery chcielibyśmy zamontować w swoim domu. O ile moskitiera ramkowa nie nastręczy większych trudności, o tyle moskitiera zwijana czy plisowana może już wymagać większej wprawy. 

Aby uniknąć błędnych obliczeń, serdecznie zapraszamy do kontaktu z nami. Pamiętaj, że nawet kilka milimetrów różnicy może sprawić, że moskitiera nie będzie funkcjonowała prawidłowo. 

Jak czyścić moskitierę? 

Dobra wiadomość jest taka, że moskitiery nie wymagają specjalnego czyszczenia czy konserwacji. Gdy zauważymy zabrudzenie na siatce, wystarczy do jego usunięcia użyć wody z odrobiną mydła. 

Rodzaje moskitiery

Wśród różnych rodzajów moskitiery można wyróżnić między przede wszystkim moskitiery na okna oraz na drzwi. Kolejno dzielą się one także na:  

  • Moskitiera ramkowa

Najbardziej klasyczny model. Moskitiera mocowana jest bezpośrednio do ramy okiennej przy pomocy dopasowanych uchwytów. Montaż jest całkowicie nieinwazyjny. Kolor moskitiery można dobrać do odcienia stolarki okiennej.                                                                                                                                                                        

  • Moskitiera drzwiowa

Jak wskazuje nazwa, stosowane są na drzwiach. Ramy moskitiery montowane są do elewacji budynku za pomocą zawiasów. 

  • Moskitiera przesuwna

Ten rodzaj moskitiery mocowany jest przy większych oknach lub drzwiach balkonowych czy tarasowych. Dodatkową warstwę zabezpieczenia stanowi uszczelka szczotkowa, która doskonale radzi sobie z najmniejszymi insektami. 

  • Moskitiera plisowana

Rozwiązanie nowoczesne i eleganckie. W tym wypadku siatka montowana jest bezpośrednio na ramie okiennej lub we wnęce. Podobnie jak rolety plisowane, moskitiera plisowana może być przesuwana w różnych kierunkach. 

  • Moskitiera zwijana

Charakteryzuje się estetyką i funkcjonalnością. Moskitiera zwijana ma podobne działanie jak roleta okienna. Gdy kończy się sezon lub po prostu nie chcemy z niej chwilowo korzystać, wystarczy, że ją zwiniemy. Cała siatka chowana jest w kasecie, która umieszczona jest na prowadnicach. 

  • Zalety moskitiery

O największej zalecie moskitiery chyba nie trzeba przypominać. Przede wszystkim chroni pomieszczenie, a co za tym idzie domowników przed natrętnymi owadami, szczególnie w nocy. Co nie daje nam spokoju oprócz brzęczenia komara? Dodajmy jeszcze osy, ćmy czy niebezpieczne szerszenie. 

Czy wśród atutów można wymienić coś jeszcze? Oczywiście, chociażby to, że moskitiery nie naruszają w żaden sposób konstrukcji okna czy drzwi. Montaż jest całkowicie bezinwazyjny. Oprócz tego moskitiera pozwala zapewnić świeże powietrze w domu, ponieważ okno czy drzwi można bezpiecznie otwierać i zamykać.

Przedostatnia zaleta, o której chcemy wspomnieć to fakt, że moskitiera zapewnia prywatność. Nawet przy otwartych drzwiach wejściowych nie będzie można dostrzec co dzieje się w środku. Widoczność zasłoni gęsta siatka. 

Na koniec warto dodać, że nowoczesne moskitiery to bogata gama kolorów i odcieni. Można więc tak dopasować osłonę do ramy okiennej czy futryny, że będzie idealnie współgrała z tymi elementami. 

Wybór moskitiery z pewnością podwyższy komfort życia wszystkich domowników. Uchroni też najmłodszych członków rodziny przed pogryzieniem przez owady. 

Serdecznie zapraszamy do tego, aby skorzystać z bezpłatnego pomiaru oraz pomocy w doborze idealnej moskitiery do Twojego domu.