fbpx

Rolety od kuchni 

 

Kuchnia to wyjątkowe miejsce każdego domu. Często to właśnie w kuchni panuje wyjątkowy klimat, który sprzyja zwierzeniom przy herbacie. Postaramy się dobrać rodzaj osłon tak by podtrzymać przytulny nastrój i jednocześnie sprawić by użytkowanie i konserwacja była praktyczna.

Moje dwa typy to plisy oraz rolety dzień-noc

Plisy 

Plisy są ogólnie moim największym faworytem ze względu na regulację wysokości nie tylko od dołu ale też od góry. Dzięki temu możemy zasłonić np całe okno zostawiając na górze lukę, która wpuszcza światło. W kuchni to zdecydowanie zaleta np kiedy okno jest nad zlewem (możemy ją spokojnie podnieść żeby uniknąć zachlapania). Możemyteż całkowicie ją złożyć, zajmuje wtedy tylko kilka cm w dowolnej części okna.

W kuchni też bywa, że mamy mokre/brudne ręce, a plisę regulujemy niewielkim plastikowym uchwytem (który wystarczy przetrzeć w razie zabrudzenia).

Dla mnie na plus jest również to że jest w świetle szyby, nie wystaje poza ramę okna więc wizualnie mam więcej miejsca.

Więcej o plisach przeczytacie tutaj.

Rolety dzień-noc 

Drugim moim typem jest roleta dzień-noc

Podstawową zaletą jest oczywiście dowolność dozowania światła. Atut, który ma znaczenie w kuchni to zdecydowanie prowadnice (lub w przypadku rolet mini żyłka wzdłuż materiału) dzięki takim rozwiązaniom przy uchylonym oknie roleta nie zwisa swobodnie nad blatem czy zlewem. Podobną funkcję spełnia napinacz łańcuszka, który „trzyma” go blisko okna i jednocześnie ułatwia użytkowanie. Mechanizm łańcuszka kulkowego jest samoblokujący. 

W przypadku tych osłon mamy dowolność w sposobie montażu, może być on w świetle okna ale jak kto woli może też być przymocowana do ściany czy sufitu. 

O ich zaletach pisałam też tutaj

Zarówno plisy jak i rolety dzień-noc są wykonane z materiału w który nie wsiąka woda. Można je ściągnąć i umyć lub przetrzeć wilgotną szmatką. W kuchni zdarza się też, że unoszą się różne zapachy i para. Dzięki temu, że materiały zastosowane w plisach i roletach dzień-noc są zazwyczaj (to już Wasz wybór 😉 poliestrowe sprawia, że różnego rodzaju zapachy i opary nie wsiąkają w materiał.

Same tkaniny mają do zaoferowania cały wachlarz kolorów. Przy ich wyborze możemy się kierować jedną z dwóch zasad:

  1. Dobrać kolor który jest spójny z kolorem ścian lub mebli ➡️ jasne meble – jasna osłony  
  2. Wybrać kolor, który kontrastuje przyciągając uwagę ➡️ ciemno brązowe meble – kremowe osłony 

Służymy pomocą w wyborze, nasz pomiarowiec przyjedzie w dogodnej dla Was porze i oprócz pomiaru pokaże wzorniki z dostępny u kolorami i teksturami oraz przedstawi wycenę.

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial